Wiadomości

  • 26 czerwca 2019
  • wyświetleń: 8195

Zbiórka na rzecz chorego Mariusza, mieszkańca Czechowic-Dziedzic

W serwisie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na rzecz Mariusza Paczyńskiego, stolarza, mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Mężczyzna jest ciężko chory i potrzebuje pomocy.Zbiórkę zorganizowała Julia, pasierbica pana Mariusza. - W dniu 29.10.2017 został przyjęty na oddział Chorób Wewnętrznych w Cieszynie i postawiono mu diagnozę zapalenia krezki, niedrożność i martwica odcinkowa jelita czczego oraz guz jelita krętego. Dnia 02.11.2017 został zoperowany na oddziale chirurgii ogólnej, gdzie został do 10.11.2017. Wykonane zabiegi to: Laparotomia zwiadowcza Odcinkowa resekcja jelita czczego z zespoleniem bok do boku Wycięcie guza jelita krętego Zespolenie koniec do końca Po pobycie w cieszyńskim szpitalu myśleliśmy, że wszystko wróciło do normy, jednak nie cieszyliśmy się długo... 06.03.2018 Mariusz ponownie odwiedził szpital, tym razem oddział intensywnej terapii, na którym przebywał 2 miesiące. W ciągu pierwszego miesiąca był na sali operacyjnej 14 razy. Przeprowadzono embolektomie tętnicy kreskówek górnej. W kolejnych relaparotomiach przeprowadzono odcinkową resekcję jelita krytego z zespolenie a następnie czczego. Pomimo starań obserwowano powolną, lecz stałą progresję zaawansowania według WSACS. Z powodu obrzęku jelita cienkiego i jego krezki po uzyskaniu kontroli nad komponentą zapalne wytworzone zespolenie bok do boku na jelicie czczym. Próby zagłębienia kibiców obu pętli i kontrolowanej stomii na drenach okazały się nieskuteczne - przedstawia sytuację Julia.

- Od 6 marca 2018 roku brzuch jest otwarty z widocznymi wyprowadzeniami pętli doprowadzającej i odprowadzającej jelita cienkiego oraz widoczną przetoką jelitowoskórną. Po pobycie na intensywnej terapii do 8.05.2017 został przewieziony na oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie pozostał do 19 czerwca 2018. W czasie pobytu w szpitalu przeszedł przez przezskórny drenaż pęcherzyka żółciowego z powodu zapalenia, sepsę odcewnikową, zakażenie cewnika centralnego oraz niewydolność nerek. Dnia 19 czerwca 2018 roku został przewieziony do szpitala w Skawinie w celu włączenia do programu domowego żywienia pozajelitowego. Odżywiany jest w ten sposób do dnia dzisiejszego. Ma podejrzenie zespołu krótkiego jelita oraz zespołu nadkrzepliwości krwi - opisuje i dodaje: - Gdy już wydawało się, że najgorsze za nami dostał zatoru tętnicy płucnej pośredniego ryzyka wczesnego zgonu i zakrzepicy żył kończyn dolnych. Na oddziale kardiologicznym spędził 8 dni. Codzienna walka z otwartym brzuchem jest bardzo bolesna, bo wszystko, co wylewa się z wnętrza, w tym kwasy żołądkowe parzą jego skórę, powodując rany, które nie mają jak się zagoić.

Julia wyjaśnia, że ze względu na chorobę Mariusz musiał zrezygnować z wielu przyjemności, między innymi z wędkowania, którego był ogromnym fanem czy jazdy na motorze, na którym spędzał wiele godzin dziennie. Nie może także pracować w swoim zawodzie stolarza, który naprawdę uwielbiał.

- Nasze miesięczne koszty są o wiele większe niż przychody. Na same opatrunki miesięcznie wydajemy około 1200 złoty, a do tego leki, które na miesiąc kosztują 200 złoty. Nie jesteśmy też w stanie sami opłacić wyjazdów do specjalistycznych klinik, które są dosyć daleko, a benzyna kosztuje. Do tego wszystkiego dochodzą także opłaty za prywatne wizyty u specjalistów. Prosimy o pomoc, aby Mariusz mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia, do wędkowania i do jazdy na motorze. Na tą chwile chcemy, aby Mariusz nie musiał się już martwić czy starczy mu na opatrunki oraz maści, a mógł żyć spokojnie - tłumaczy przyczynę organizacji zbiórki.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.