Wiadomości

  • 29 czerwca 2019
  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 3693

Od 1 sierpnia młodzi nie będą płacić podatku dochodowego

Szef rządu ogłosił początek programu zerowego PiT dla młodych do 26. roku życia. Z ulgi skorzysta ponad 2 mln młodych pracowników. Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 sierpnia 2019 r.

morawiecki
Spotkanie premiera młodymi - 25.06.2019 · fot. KPRM


Podczas spotkania z młodymi Mateusz Morawiecki rozmawiał o rządowym programie. - Chcę, by nasza dyskusja była ważnym krokiem w kierunku wypracowania całego wachlarza nowych postulatów formułowanych przez młodych ludzi we wszystkich dziedzinach życia - mówił. - Sztandarowym projektem dla młodych ludzi, który rząd zamierza rozwijać jest plan #BezPITdlaMłodych - dodał. Chcemy, by to było atrakcyjną propozycją dla młodych ludzi, by obciążenie dla nich było jak najniższe - kontynuował.

Premier ocenił, że projekt zerowego PIT do 26. roku życia jest wyjątkowy w skali europejskiej. Dodał, że środki na ten cel pochodzą m.in. z uszczelnienia poboru podatków.

Zerowy PIT dla osób, które nie ukończyły 26 lat i osiągają przychody z m.in. stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy oraz umów zlecenia ma obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. Dzięki nowym przepisom osoby poniżej 26 roku życia będą otrzymywać wyższe wynagrodzenie. Projekt zakłada, że ich dochody w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł rocznie będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. To rozwiązanie stanowi wypełnienie obietnicy złożonej przez premiera Morawieckiego w tzw. nowej piątce PiS. Podobne rozwiązania funkcjonują m.in. w Belgii, Francji i Czechach.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.