Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 3630

Olbrzymie wsparcie dla rodzin. Prawie 50 mln zł rocznie do podziału

Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny. Na briefingu prasowym w siedzibie Zarządu Okręgu PiS w Bielsku-Białej poseł Grzegorz Puda i radny Wojciech Leśny omawiali zmiany wprowadzone w rządowym programie.

puda
fot. bielsko.info


- Mam nadzieje, że wielu Polaków zapamięta datę 1 lipca. To dzień, w którym wszyscy rodzice mogą czuć się już równo. Przez wiele miesięcy rząd był atakowany, że świadczenie Rodzina 500+ było przekazywane tylko wybranym, że kryteria świadczenia są źle dobrane, a środki powinny być przekazywane wszystkim dzieciom. Wsłuchaliśmy się w głosy Polaków, udało się nam wprowadzić to, co zapowiedzieliśmy już wcześniej. Dotrzymaliśmy słowa - mówił poseł Grzegorz Puda.

Parlamentarzysta z Bielska-Białej zaznaczył, że Polska należy do ścisłej czołówki krajów europejskich, które przeznaczają największe środki na politykę prorodzinną. - Program Rodzina 500+ jest fenomenem. Nie każde państwo było w stanie coś takiego wprowadzić - zaznaczył Grzegorz Puda.

Radny Wojciech Leśny poinformował, że w 2018 roku w ramach programu Rodzina 500+ do kieszeni rodziców z terenu gminy wpłynęło ponad 22 mln złotych. - Biorąc pod uwagę, że budżet gminy to około 200 mln złotych, to te ponad 22 miliony złotych, które zasiliły budżety rodzinne, to jest ogromna kwota - stwierdził przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Według wstępnych szacunków świadczenie Rodzina 500+ na nowych zasadach będzie wypłacane na 8500 dzieci z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Dotychczas świadczenie było wypłacane na 4605 dzieci. - Od 2020 roku kwota ta zatem będzie sięgała blisko 50 mln złotych - dodał Wojciech Leśny.

leśny
fot. czecho.pl


Poseł odniósł się do zarzutu stawianego przez opozycję, która twierdzi, że rozszerzenie programu Rodzinna 500+ na wszystkie dzieci do 18. roku życia na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi to korupcja polityczna.

- Znaleźliśmy środki w budżecie, głównie przez uszczelnienie luk VAT i likwidację tzw. mafii VAT-owskich - zakończył poseł Grzegorz Puda.

Przypominamy, że 1 lipca program Rodzina 500+ wystartował w nowej, rozszerzonej odsłonie. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko, bez względu na dochody rodziny. Wnioski można składać online - za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS, a także w tradycyjnej, papierowej formie.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.