czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 2 lipca 2019
 • wyświetleń: 1352

Telewizja satelitarna - jak porównać i wybrać najlepszą ofertę?

Materiał partnera:

Wszyscy wiemy, że trening na siłowni jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą utrzymać dobrą kondycję i perfekcyjnie wyrzeźbioną sylwetkę. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że podobne ćwiczenia można wykonywać również w domu. Wystarczy odrobina dobrych chęci, wolna przestrzeń i kilka podstawowych sprzętów.

Jak zrobić domową siłownię?


Domowa siłownia jest świetną alternatywą dla publicznych miejsc ćwiczeń. Jeżeli zostanie odpowiednio urządzona, może przynosić porównywalne korzyści i to przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Stworzenie prywatnego miejsca do ćwiczeń nie dość, że pozwala na oszczędność pieniędzy, to jeszcze jest banalnie proste. Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić domową siłownię oraz w co ją wyposażyć - zapoznaj się z poradami naszego eksperta.

Zalety domowej siłowni to:

 • oszczędność czasu na dojeździe do publicznych siłowni,
 • oszczędność pieniędzy,
 • możliwość łączenia różnych aktywności, np. treningu z oglądaniem seriali,
 • możliwość korzystania ze sprzętów w każdej wolnej chwili, bez względu na porę dnia,
 • komfort psychiczny - ćwiczenie bez obaw o opinie innych użytkowników,
 • brak kolejek do poszczególnych urządzeń.


Domowa siłownia: co potrzebne, a z czego zrezygnować? • Miejsce


Przed podjęciem decyzji o stworzeniu własnej siłowni warto upewnić się, czy w naszym domu znajduje się wystarczająco dużo przestrzeni. Co prawda, nie musimy dysponować osobnym pomieszczeniem, bo siłownię można urządzić nawet w salonie - oczywiście pod warunkiem, że mamy miejsce na schowanie wszystkich niezbędnych sprzętów. Zaletą mini-siłowni w salonie jest możliwość łączenia treningu np. z oglądaniem ulubionego serialu.

 • Sprzęt


Aby domowa siłownia rzeczywiście była siłownią - potrzebujemy kilku podstawowych akcesoriów do ćwiczeń. Rynek oferuje szeroką gamę sprzętów treningowych, od tańszych i mniej profesjonalnych do tych drogich, dostępnych w publicznych siłowniach. Wybór sprzętu powinniśmy oprzeć o własne potrzeby i preferencje.

Domowa siłownia: co kupić? (7 niezbędnych akcesoriów) • Hantle


Hantle powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. To najbardziej uniwersalny sprzęt treningowy. Można je wykorzystać do budowy masy mięśniowej klatki piersiowej, pleców, barków, ramion, a nawet nóg. Oprócz tego, zaletą hantli jest ich mały rozmiar, który sprawia, że zmieszczą się nawet w najmniejszej domowej siłowni.

 • Drążek


Z pomocą drążka można wzmocnić mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Przy wyborze drążka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego solidne mocowanie. Na rynku znajdziemy różne rodzaje drążków, m.in. modele montowane w ościeżnicy drzwi oraz na suficie i na ścianie.

 • Mata


Mata to sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnych ćwiczeń aerobowych, rozciągających oraz jogi. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed otarciami i zapewnienie stabilności.

 • Skakanka


Skakanka to tani i prosty przyrząd treningowy. Bardzo dobrze angażuje zarówno górne, jak i dolne partie mięśni. Może być wykorzystywana do ćwiczeń wzmacniających ramiona, barki, pośladki, uda, brzuch i klatkę piersiową. Przy zakupie skakanki należy pamiętać o wyborze długości adekwatnej do naszego wzrostu oraz o materiale, z którego została ona wykonana.

 • Rower stacjonarny


To jeden z najpopularniejszych i zarazem najbezpieczniejszych sprzętów treningowych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i przy tym poprawić wydolność krążeniowo-oddechową.

 • Ekspandery i gumy


Domową siłownię warto wyposażyć również w ekspandery oraz gumy do ćwiczeń. Są to niewielkie sprzęty o prostej budowie, które mogą być wykorzystywane praktycznie do wszystkich ćwiczeń. Ekspandery i gumy umożliwiają wzmocnienie dolnych i górnych partii mięśni. Oprócz tego, świetnie sprawdzają się podczas rehabilitacji.

 • Twister

Twister to sprzęt przypominający obrotowy talerz. Służy on do modelowania sylwetki, wysmuklenia talii, bioder oraz ud. Do zalet twistera zaliczamy lekkość, niewielki rozmiar oraz dużą skuteczność w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów.

Sklep sportowy online Sport-shop.pl zaprasza.