czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 5262

Chciał połknąć narkotyki, żeby nie trafić do więzienia

Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali 29-latka z Bielska-Białej, który posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Mężczyzna, by uniknąć kary za przestępstwo, chciał połknąć torebkę z zabronioną substancją. Na szczęście policjanci w porę go powstrzymali.

narkotyki
Zatrzymanie 29-latka · fot. KMP Bielsko-Biała


W piątek policjanci z bielskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej bielskiej komendy brali udział w działaniach związanych z bezpiecznymi wakacjami. Nieumundurowani stróże prawa patrolowali centrum Czechowic-Dziedzic, zwracając szczególną uwagę na osoby mogące mieć związek z przestępczością narkotykową.

Wieczorem zauważyli w rejonie ulicy Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podeszli, żeby go wylegitymować. Nie zawiódł ich policyjny nos. Kiedy przedstawili się i pokazali policyjne odznaki, 29-latek zaczął uciekać, wbiegając wprost pod nadjeżdżające samochody, aby zgubić pościg. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie ucieknie ścigającym go policjantom, z kieszeni spodni wyjął torebkę foliową, którą spróbował połknąć. Udaremnił mu to jeden z policjantów, powstrzymując go w ostatniej chwili.

Okazało się, że woreczek wypełniony był amfetaminą. Mężczyzna był agresywny, próbując się nadal wyrywać i uciec policjantom. Żeby ostudzić zapał zatrzymanego 29-latka, konieczne było użycie chwytów obezwładniających i kajdanek.

Tego samego wieczoru tuż przed 23.00, kryminalni z bielskiej „dwójki”, którzy w ramach wspomnianych działań patrolowali centrum Bielska-Białej, przy ul. Rejtana zatrzymali za posiadanie marihuany 20-letniego bielszczanina.

Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a po jego opuszczeniu usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd. Zwalczanie przestępczości narkotykowej, to jeden z priorytetów Policji podczas letnich wakacji. Przy realizacji tego zadania stróże prawa kierują się zasadą zero tolerancji.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.