Wiadomości

  • 22 lipca 2019
  • wyświetleń: 5404

Ranking kredytów gotówkowych — w tym banku czeka najtańszy kredyt gotówkowy

Materiał partnera:

Wszystkie osoby, które są zainteresowanie kredytem gotówkowym, przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku, powinny szczegółowo zapoznać się z ofertami banków. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych, który pomoże nam dobrać usługę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie kilku ofert banków. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje odnośnie okresu spłat oraz kosztów kredytu, które będzie musiał ponieść wnioskodawca. Dzięki tego typu opcji nie musimy poświęcać kilku godzin na przeszukiwanie internetu w celu wyboru odpowiedniej oferty.

Ranking kredytów gotówkowych — dlaczego warto?Ranking kredytów gotówkowych to rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na wyborze najkorzystniejszej oferty. Aby znaleźć odpowiedni bank, wystarczy podać kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres spłaty kredytu.

Na podstawie tych dwóch czynników, system wykazuje listę najbardziej opłacalnych kredytów gotówkowych, w których znajdziemy dokładne informacje odnośnie oprocentowania, Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej, prowizji bankowej, miesięcznej raty, a także całkowitej kwoty do spłaty.

Ranking kredytów gotówkowych w 2019 rokuJak wygląda ranking kredytów gotówkowych w roku 2019 z kwotą 50 tysięcy złotych oraz 4-letnim okresem spłaty? Przekonajcie się sami:
1. Citi Handlowy — Oprocentowanie 5,99%, RRSO 9,60%, prowizja 6,00%, rata miesięczna 1244,46 zł, całkowita kwota do spłaty 59734,25 zł.
2. Alior Bank — Oprocentowanie 9,50%, RRSO 9,92%, prowizja 0,00%, rata miesięczna 1256,16 zł, całkowita kwota do spłaty 60295,53 zł.
3. Santander Bank Polska — Oprocentowanie 7,99%, RRSO 11,84%, prowizja 5,99%, rata miesięczna 1293,51 zł, całkowita kwota do spłaty 62088,68 zł.
4. BNP Paribas — Oprocentowanie 6,49%, RRSO 12,64%, prowizja 9,90%, rata miesięczna 1302,88 zł, całkowita kwota do spłaty 62538,40 zł.
5. PKO Bank Polski — Oprocentowanie 8,99%, RRSO 12,98%, prowizja 5,99%, rata miesięczna 1318,53 zł, całkowita kwota do spłaty 63289,50 zł.
6. Eurobank — Oprocentowanie 8,50%, RRSO 13,37%, prowizja 7,46%, rata miesięczna 1324,35 zł, całkowita kwota do spłaty 63568,96 zł.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. W pierwszej kolejności sprawdźmy całkowity koszt kredytu. Jest to najważniejszy aspekt, ponieważ często możemy natrafić na sytuację, że oprocentowanie lub prowizja banku jest bardzo niska, a RRSO wysokie. Nie oznacza to, że koszt kredytu gotówkowego będzie mały. Wręcz przeciwnie. Całkowity koszt kredytu zawiera kilka elementów, mianowicie: oprocentowanie, prowizję oraz koszt przyznania kredytu. Przy wyborze kredytu gotówkowego, zdecydowanym ułatwieniem jest skorzystanie z narzędzia, jakim jest kalkulator RRSO.

Warto również zastanowić się, na jaki cel chcemy przeznaczyć kredyt gotówkowy. Jego zastosowanie jest najczęściej dowolne, dlatego bank nie wymaga od kredytobiorcy informacji, na co wyda pożyczone pieniądze. Jednak w sytuacji, gdy celem kredytu jest zakup mieszkania lub samochodu, możemy skorzystać z przystosowanej oferty, która będzie korzystniejsza, np. kredyt hipoteczny.

Przed decyzją o złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy warto dokładnie przeanalizować swój budżet. Wzięcie kredytu zawsze powinno być rozsądnie przemyślane, a decyzja nie może zapadać pod wpływem emocji. Należy więc zastanowić się, na jaką ratę będziemy mogli sobie pozwolić oraz czy rzeczywiście stać nas na wzięcie kredytu. Aby zmniejszyć miesięczny koszt kredytu gotówkowego, możemy wydłużyć okres kredytowania. Coraz większą popularnością cieszy się również ubezpieczenie kredytu.

Skorzystanie z tej usługi nie jest obowiązkowe, jednak warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli kwota kredytu nie jest wysoka. Jak wiadomo, ubezpieczenie wiąże się z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Zakres ochrony jest zróżnicowany, jednak najczęściej jest to spłata pozostałego długu w przypadku śmierci, kalectwa lub niezdolności do pracy kredytobiorcy.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?Aby decyzja banku o kredycie gotówkowym była pozytywna, trzeba spełnić kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim bank przeprowadza skrupulatny proces weryfikacyjny osoby, która ubiega się o kredyt. W tym celu sprawdzona zostaje historia kredytowa, w której nie mogą znaleźć się żadne opóźnienia w spłatach pożyczek, nie wspominając o zaległościach. Bank korzysta również z KRD (Krajowego Rejestru Dłużników).

Osoby, których pensje czy konta zostały przejęte przez firmę komorniczą, nie dostaną kredytu gotówkowego. Mówiąc prościej, trzeba mieć po prostu "czyste konto". Konieczne jest również uzyskanie pełnoletności, a także posiadanie obywatelstwa polskiego, adresu zamieszkania w kraju, ważnego dowodu osobistego oraz numeru telefonu i adresu e-mail.

Aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, niezbędne jest przygotowanie kilku kwestii:
  • Skompletowanie dokumentów, takich jak zaświadczenia potwierdzające wysokość dochodów. Niektóre banki wymagają okazania wyciągów z konta, inne dokumentów świadczących o stałym zatrudnieniu lub otrzymywanych świadczeniach.
  • Czas rozpatrzenia wniosku — Jest to bardzo ważna informacja w przypadku osób, którym zależy na szybkim przyznaniu kredytu gotówkowego. Warto zapoznać się z informacją, ile czasu ma bank na rozpatrzenie naszego formularza.
  • Czas wypłaty środków — W większości przypadków po otrzymaniu pozytywnej decyzji banku, środki przelewane są nasze konta w ciągu 24 godzin. Warto jednak sprawdzić tę kwestię, gdyż każda instytucja bankowa posiada swój wewnętrzny regulamin dotyczący konkretnych usług.
  • Zawieszenie spłaty kredytu
  • Niektóre banki oferują możliwość zawieszenia spłaty kredytu w przypadku, gdy w wyniku nagłej sytuacji kredytobiorca nie jest w stanie uiszczać rat.
  • Dodatkowe koszty