Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2019
  • wyświetleń: 2803

Młodzież z Ukrainy w Starostwie Powiatowym

Po dwóch tygodniach pobytu w Polsce 38-osobowa grupa młodzieży z partnerskiego powiatu Kicmań na Ukrainie spotkała się w Starostwie Powiatowym z władzami samorządowymi powiatu bielskiego: starostą bielskim Andrzejem Płonką wicestarostą Grzegorzem Szetyńskim, członkami Zarządu: Barbarą Adamską, Dorotą Nikiel, Grzegorzem Gaborem, sekretarzem Starostwa Haliną Kopeć i kierownikiem Biura Promocji Jolantą Konior.

Młodzież z Ukrainy w Starostwie Powiatowym - 07.2019 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Ukraińska młodzież w zdecydowanej większości po raz pierwszy była w Polsce. W sposób emocjonalny dzieli się przeżyciami z tego jak to nazwali pięknego pobytu. Zwiedzili powiat bielski (Porąbka, Szczyrk), żywiecki (góra Żar, jezioro żywieckie, cieszyński (góra Czantoria, Ustroń), a także Wadowice (Muzeum św. Jana Pawła II), Kraków, Inwałd i Zator.

Szczegółowo poznali historię i dzień dzisiejszy powiatu bielskiego i siedemnastoletnią historię partnerstwa pomiędzy powiatem bielskim i kicmańskim. Do swoich domów zawiozą pozytywne doświadczenia i wspomnienia.

Przyjazd grupy ukraińskiej zorganizował ks. Stanisław Smolczewski, a wśród delegacji odpowiedzialnej za przyjazd była Halina Melnichuk - wicestarosta administracji rejonowej w Kicmaniu.

Miłe spotkanie zakończono odśpiewaniem nieformalnego hymnu polsko - ukraińskiego "Hej, hej sokoły".

Jarosław Jesionka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.