Wiadomości

  • 26 lipca 2019
  • wyświetleń: 1645

Lipcowy konwent wójtów i burmistrzów powiatu bielskiego

Lipcowy Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego odbył się w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Lipcowy konwent wójtów i burmistrzów
Lipcowy konwent wójtów i burmistrzów · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Motywem przewodnim spotkania było omówienie tematów związanych z realizacją przez Gminy zadań w zakresie ochrony powietrza. W tym aspekcie podjęto również temat nowych technologii w zakresie utylizacji osadów wytwarzanych w procesie oczyszczania wody w oczyszczalniach ścieków. Problem ten będzie kontynuowany na kolejnych posiedzeniach Konwentu.

Jerzy Siodłak - Naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR z kolei przedstawił szczegółowo zadania ratunkowo - prewencyjne prowadzone przez tą jednostkę na terenie zarówno powiatu bielskiego jak i całego regionu. Wójtowie i burmistrzowie zadeklarowali finansowe wsparcie dla beskidzkiego GOPR-u.

Kolejnym obszarami tematycznymi analizowanymi na Konwencie były: rządowe dopłaty dla przewoźników na uruchamianie nowych linii komunikacyjnych, gospodarka śmieciowa i zaopatrzenie w wodę, opieka nad zwierzętami, a także potencjalnie malejące z wpływy z podatku PIT.

Ostatnim akcentem spotkania była informacja Andrzeja Wysogląda Prezesa BARTNIKA na temat organizacji XXXVII Ogólnopolskich Dni Pszczelarza, które odbędą się w Bielsku - Białej. Na tej największej w kraju imprezie pszczelarskiej będzie możliwość promocji naszych gmin i pszczelarzy zamieszkujących powiat bielski.

Kolejne posiedzenie Konwentu odbędzie się 30 lipca br z udziałem prezydenta miasta Bielsko - Biała Jarosława Klimaszewskiego. Będzie to okazja do wypracowania wspólnego stanowiska w wielu newralgicznych obszarach dla funkcjonowania naszego powiatu i miasta Bielsko - Biała.

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego prowadził starosta bielski Andrzej Płonka, a w posiedzeniu uczestniczyli również: wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członkowie Zarządu Powiatu Barbara Adamska i Dorota Nikiel oraz sekretarz powiatu Halina Kopeć.

Jarosław Jesionka

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.