czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2007
  • wyświetleń: 1090

Do Młodzieżowej Rady dołączą studenci

Reklama

Na początku roku przyszłość Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - o czym informowaliśmy - stała pod wielkim znakiem zapytania. Zgłosiło się czterech kandydatów, dużo osób zastanawiało się nad sensem młodzieżówki. Sytuacja zmieniła się, kiedy młodzi ludzie poszli do magistratu i powiedzieli co zmienić, aby Rada Młodych znów funkcjonowała poprawnie.

Na spotkanie z komisją Oświaty, Kultury i Sportu przyszło prawie trzydziestu młodych ludzi. Wszyscy porozmawiali i okazało się, że największą bolączką Rady jest brak jakiejkolwiek informacji o niej. Wielu młodych mieszkańców narzekało, że o naborze dowiedziało się zbyt późno. Gdzie zaginęła informacja? Niewiadomo, bo jak poinformował urząd tę dotyczącą wyborów wysłał listownie do 40 czechowickich szkół i organizacji pozarządowych przewodniczący poprzedniej Rady Miejskiej.

Zainteresowana młodzież zaapelowała również, że podniesione winno być kryterium wiekowe dla kandydatów do MRM. Sugestii nie zbagatelizowano. Radni zatwierdzili korektę i zamiast 19 lat, dziś limit wynosi 25 lat. Ilu studentów znajdzie się w Młodzieżowej Radzie dowiemy się niebawem. Właśnie ogłoszono nowe wybory.

new / pless.pl

Źródło: Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.