czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1992

Malediwy - wakacyjny raj

Materiał partnera:

Malediwy to państwo wyspiarskie, które znajduje się na Ocenia Indyjskim, około 500 km od Indii. Jest to bardzo popularny kierunek turystyczny. Wakacje na Malediwach wiążą się z wieloma atrakcjami. Turyści mogą tam spędzać długie dni na kąpielach w błękitnej i ciepłej wodzie, a także wylegiwać się na czystych plażach. Wyspy te to także idealne miejsce, dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty wodne. Wspaniałe rafy koralowe to świetne miejsce do nurkowania, ponadto wody Oceanu Indyjskiego pozwalają na surfowanie itp. Warto wiedzieć, na jakie atrakcje zwrócić uwagę podczas pobytu na Malediwach.

Malediwy - wakacyjny raj


Male - stolica archipelagu MalediwyPierwszym miejscem, do którego warto się udać, będąc na Malediwach, jest stolica archipelagu Male. Jest to najbardziej zaludnione miasto, znajduje się ono na wyspie Pame. Podczas pobytu w Male warto zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Przede wszystkim miejscem wartym uwagi jest Park Sułtana. Otacza on Muzeum Narodowe i uchodzi za bardzo popularne miejsce, w którym można odpocząć i spędzić czas wolny. Park oferuje wiele atrakcji, jest także niezwykle atrakcyjny wizualnie. Kolejnym ważnym miejscem jest Pałac Mulee Aage. Kiedyś była to rezydencja Prezydenta Malediwów. Budynek charakteryzuje się bardzo ciekawym stylem architektonicznym. W mieście Male znajduje się też Muzeum narodowe. Jest to atrakcja turystyczna, którą zwiedza najwięcej turystów przebywających na wyspie. Muzeum prezentuje bogatą historię i kulturę kraju. Podczas wycieczki, niewątpliwie warto odwiedzić Targ Ryby. Jest to popularne miejsce zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców stolicy. Odbywają się tam koncerty i inne wydarzenia rozrywkowe. Można także skosztować ciekawych, kolorowych drinków i spędzić trochę czasu w towarzystwie niezwykle otwartych tubylców.

Nurkowanie nad rafą koralowąMalediwy - Atrakcje turystyczne to przede wszystkim nurkowanie. Osoby, które uwielbiają spędzać czas wolny pod wodą, podziwiając malownicze i zachwycające rafy koralowe, z pewnością znajdują coś dla siebie. Wiele miejsc nurkowych nadaje się dla początkujących nurków, jednak można znaleźć także takie, wymagające większego doświadczenia i umiejętności z uwagi na nagłe prądy. Archipelag może się pochwalić szeroką gamą atrakcyjnych miejsc do nurkowania. Rainbow Reef to miejsce, w którym można zobaczyć ogromne i kolorowe rafy koralowe. W Maaya Thila pojawiają się rekiny młoty, a w Nassimo Thila niewątpliwą atrakcją są nawisy pokryte żółtymi, fioletowymi koralami.

Oprócz nurkowania, miłośnicy aktywnego spędzania czasu, znajdują na wyspie także inne rozrywki. Liczne kurorty turystyczne, oferują możliwość gry w golfa lub siatkówkę. W wolnym czasie można także korzystać z atrakcyjnych basenów. Osoby zainteresowane surfingiem, windsurfingiem lub kitesurfingiem, również znajdą coś dla siebie.

Piękne plaże na MalediwachMalediwy to idealne miejsce, dla turystów lubiących wypoczynek na piasku, przy szumie oceanu, a także długie, wieczorne spacery plażą. Na wyspach można znaleźć wiele zachwycających plaż. Warto udać się na północ od Male. Jest tam bardzo spokojnie, co służy odpoczynkowi i prywatności. Ponadto nad brzegiem oceanu rosną palmy kokosowe. Można także udać się do jednej z kilku kawiarni, które cieszą się sporym zainteresowaniem i popularnością na wyspie. Plaże na Malediwach charakteryzują się białym, czystym piaskiem, a także ciepłą i przejrzystą wodą w oceanie. Lecąc awionetką nad wyspą, można dokładnie zaobserwować błękitne laguny i korale oraz niewielkie, bezludne wysepki.

Wyspa FulidhooBędąc na Malediwach nie sposób pominąć wyspę Fulidhoo. Leży ona niecałe 60 km od Male. Jest ona niewielka, ma około 1,5 km obwodu i zamieszkuje na niej mniej więcej 300 mieszkańców. Przede wszystkim jest to osada rybacka. Fulidhoo mieści się w niezwykle ciekawej i przepięknej scenerii tropikalnej. Znajdują się na niej malutkie, turystyczne ośrodki, a także restauracje serwujące naprawdę dobre jedzenie. Na wyspie można także kupić pamiątki w lokalnych sklepikach. Fulidhoo jest znana przede wszystkim z ciekawych wydarzeń muzycznych. Jednak oprócz nich pasuje tam niezwykły spokój i cisza, co sprzyja odpoczynkowi. Przebywając w tym zachwycających regionie, można odetchnąć od szarej, męczącej codzienności. Jest to także idealne miejsce do nurkowania, dla osób bardziej zaawansowanych. Więcej informacji o wycieczkach na Malediwach można znaleźć na stronie. https://logostour.pl/kraje/malediwy.

Malediwy to niewątpliwie bardzo interesujące państwo, które co roku odwiedza bardzo dużo turystów z całego świata. Spędzając urlop na Malediwach, z pewnością warto zdecydować się na rejs po wyspach należących do archipelagu. Oprócz zachwycających plaż i miejsc idealnych do nurkowania można tam podziwiać dziką roślinność oraz zachowane ruiny i pozostałości po buddyjskich świątyniach i miejscach kultu. Wakacje na Malediwach to wielka atrakcja, z pewnością warto udać się w tamte strony.