czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1264

Trzy wymiary, tysiąc inspiracji - Obrazy 3d

Materiał partnera:

Kiedyś filmy trójwymiarowe były czymś niesamowitym i przełomowym. Dziś większość wysokobudżetowych produkcji powstaje również w wersji 3d, przyciągając przed wielki ekran miłośników efektów specjalnych. Jednak niezwykłe wrażenie głębi oraz przestrzenności nie stanowi wyłącznie domeny kina.

Trzy wymiary, tysiąc inspiracji - Obrazy 3d


Iluzje optyczne stosowane są również przy projektowaniu domowych ozdób. O tym jak wykorzystać podczas urządzania mieszkania obraz 3d opowiedział nam dziś ekspert z firmy Myloview.pl specjalizujący się w nowoczesnych dekoracjach. Jego porady przydadzą się przede wszystkim osobom, które cenią wyraziste i oryginalne rozwiązania. Tego typu wzory stanowią bowiem w opinii specjalisty sprawdzony sposób, aby wybrane wnętrze nabrało efektownego, interesującego charakteru.

Jak wybrać najlepszy obraz 3d do salonu?Trzy wymiary, tysiąc inspiracji - Obrazy 3d


myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/

Poszukując dekoracji do salonu bardzo często decydujemy się na obrazy. Ten rodzaj dekoracji doskonale koresponduje z całym pomieszczeniem. Duże możliwości dostosowania tematyki oraz kolorystyki obrazu umożliwiają nam urządzenie całego wnętrza w sposób ciekawy, zgodny z naszym indywidualnym gustem. Salon to także doskonałe wnętrze do umieszczenia w nim obrazu 3d. Pojawia się więc pytanie - jak wybrać wzór, który spójnie i atrakcyjnie wkomponuje się w to pomieszczenie? O parę słów na ten temat poprosiliśmy specjalistę.

- Jeżeli planujemy uatrakcyjnić nasz salon za pomocą obrazu 3d, powinniśmy najpierw przyjrzeć się dokładniej jego stylistyce. We wnętrzach tradycyjnych i klasycznych zdecydowanie lepszym pomysłem od wzorów z nowoczesnymi grafikami będą te, które wykorzystują przestrzenne zdjęcia. Co ciekawe pośród bardzo dużego wyboru różnorodnych motywów znajdziemy nawet takie, które będą pasować do stylistyki retro. Przykładem takiego wzoru może być trójwymiarowe zdjęcie eleganckiej, długiej kolumnady. Dla odmiany w przypadku nowoczesnych salonów warto sięgnąć po wspomniane wcześniej cyfrowe nadruki na płótnie. W ich przypadku możemy w pełni puścić wodze fantazji! Jedyne o czym należy pamiętać, to spójność kolorystyczna. Ma ona bowiem bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób odbierać będziemy całe wnętrze.

Efektowny obraz 3d - abstrakcja i jej niepowtarzalna estetykaTrzy wymiary, tysiąc inspiracji - Obrazy 3d


myloview.pl/

Drugim z pomieszczeń, w którym również często wykorzystywane są obrazy, jest sypialnia. W tym wnętrzu chętnie otaczamy się ulubionymi motywami oraz barwami, stawiając na pierwszym miejscu indywidualny komfort. W sypialni także możemy pozwolić sobie na więcej pod kątem aranżacyjnym - zasady dotyczące tego pomieszczenia nie są tak restrykcyjne, jak w przypadku salonu. W kolejnym pytaniu postanowiliśmy się więc dowiedzieć od eksperta, jak widzi rolę obrazów 3d w sypialni.

- Osobiście bardzo lubię kreatywne rozwiązania i dekoracje w sypialniach. Z własnego doświadczenia wiem, że odpowiednio wybrane ozdoby potrafią całkowicie odmienić postrzeganie tego pomieszczenia. Jeżeli chodzi natomiast o obrazy 3d, to przychodzi mi do głowy przynajmniej kilka typów wzorów, które mógłbym polecić do tego wnętrza. Moim zdaniem przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dekoracje abstrakcyjne - na przykład z motywem spirali. Obrazy te znakomicie prezentują się umieszczone nad łóżkiem. W interesujący sposób sprawiają, iż najbliższe ich otoczenie zostaje nieco "odrealnione" i zwraca na siebie uwagę tajemniczym, niejednoznacznym charakterem. Na podobnej zasadzie posłużyć możemy się abstrakcyjnymi wzorami 3d przedstawiającymi świetliste tunele. Trzeci typ obrazów, który doskonale komponuje się z atmosferą sypialni, to płótna ze zdjęciami przestrzeni kosmicznej. Warto jednak zauważyć, iż ich atrakcyjność wynika w dużej mierze z wrażenia kontrastu, warto więc zadbać o odpowiednie otoczenie dla tego rodzaju wzorów.

Nowoczesne mieszkanie to doskonałe miejsce na obraz 3dTrzy wymiary, tysiąc inspiracji - Obrazy 3d


Dekoracje korzystające z efektu 3d kojarzą nam się przede wszystkim z nowoczesnymi, czy nawet futurystycznymi aranżacjami. To zwykle w takim otoczeniu napotkać możemy przestrzenne obrazy. Jak więc łączyć stylistyki tego typu z konkretnymi wzorami? Na to pytanie odpowiedź ma nasz ekspert.

- Połączenie obrazów trójwymiarowych z nowocześnie urządzonymi mieszkaniami jest banalnie proste. Niemal wszystkie tego rodzaju wzory spójnie zgrywają się z różnymi stylistykami minimalistycznymi. Wynika to z faktu, iż w takim otoczeniu wrażenie przestrzenności staje się najbardziej wyraziste. Pośród obrazów 3d nie brakuje również dekoracji idealnych do mieszkań typu loft. Wiele z takich wzorów wykorzystuje grafiki nawiązujące tematem do technologii - ujrzymy więc na nich przestrzenne konstrukcje, metalowe elementy czy motyw sześciennych bloków.