czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2019
  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 3860

7. Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

7. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2019 odbędzie się w dniach 14-16 października.

Jest to edycja: Londyn - Warszawa - Czechowice-Dziedzice. Na Festiwal zaproszono poetów, krytyków, tłumaczy, znawców literatury z: Litwy, Bułgarii, Ukrainy, Włoch, Belgii, Anglii. Przyjadą poeci z wielu miast Polski, a szczególnie Podbeskidzia i Śląska. Organizatorzy spodziewają się około 80 osób.

Goście Festiwalu będą się prezentować w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Krakowie. Rozpoczęcie: w poniedziałek 14 października o godz.12.00, w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, w Piwnicy Muz spotkaniami z Maciejem Szczawińskim i prof. Marianem Kisielem. Następnie o godz. 13.30 odbędzie się Gala Festiwalu również w MDK-u, w sali widowiskowej. Wieczorem ok. 17.00, w Piwnicy Muz odbędą się spotkania: Poetyckie akcenty ukraińskie, (prezentować się będą poeci z Ukrainy i polscy poeci publikowani na Ukrainie) oraz Podróże poetyckie - Międzynarodowy Festiwal Poezji Guntur-Indie.

Wtorek 15 października o godz. 8.15 rozpoczną się spotkania w szkołach średnich w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Czechowicach-Dziedzicach, później w Plastyku czyli w Zespole Szkół Plastycznych Bielsko-Biała oraz Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. O godz. 13.00 odbędzie się Sesja Literacka w Książnicy Beskidzkiej. Goście: krakowski poeta Józef Baran, wykład prof. dr hab. Anny Węgrzyniak, a tematem będzie Powiew wolności (o Skamandrytach). Wieczorem organizatorzy zapraszają o godz. 17.00 na Konfrontacje poetyckie w Kubiszówce czyli w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Środa 16 października wycieczka do Krakowa. Wizyta studyjna szlakiem poetów Od Długosza do Miłosza, a o godz. 17.00 czytanie wierszy w Piwnicy pod Baranami.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będzie promocja wydanej antologii poezji festiwalowej Złączeni słowem.

Współorganizatorami są Ośrodki Kultury miast, w których odbywają się wydarzenia. Festiwal odbywa się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Organizatorami Festiwalu są: Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Biała. Inicjatorem i menedżerem Festiwalu Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice jest poeta Ryszard Grajek.

7. Festiwal Poezji Słowiańskiej

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj