czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 1048

Certyfikat SSL a rzeczywiste korzyści dla strony

Materiał partnera:

Czy certyfikat Secure Socket Layer, powszechnie znany jako protokół SSL, faktycznie potrafi ochronić stronę internetową przed przechwyceniem połączenia przez osoby niepożądane? Czy jest sens inwestowania w szyfrowanie za pośrednictwem SSL, kiedy w grę wchodzi dopiero co założony serwis? A może to tylko zbędny wydatek wiążący się jedynie z marketingiem? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań postaramy się dać poniżej.

Certyfikat SSL a rzeczywiste korzyści dla strony


Niewątpliwe zaletyBezsprzecznie, certyfikat SSL chroni stronę internetową przed wykradaniem danych poufnych, czyli w wielkim skrócie mówiąc przestępstwem wirtualnym typu phishing. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku serwisów www, które działają jako typowe sklepy online, a także platformy elektronicznej bankowości. Doskonale SSL sprawdzi się też wówczas, gdy mamy do czynienia z bazą informacji poufnych. Wystarczy zwykła strona oficjalna przychodni, uczelni wyższej, czy internetowy dziennik szkoły podstawowej, gdzie znajduje się komplet personaliów. Jest to bardzo smaczny kąsek dla hackerów, którzy mogą bez trudu włamać się na niezabezpieczoną witrynę i przechwycić czyjeś dane osobowe. Poprzez inwestycję w kosztujący niekiedy zaledwie kilkadziesiąt złotych certyfikat SSL, dostępny w firmach hostingowych typu Hekko, można chronić przed wyżej opisanymi przypadkami nieuczciwych zabiegów w sieci zarówno własne witryny, jak i przede wszystkim korzystających z niej użytkowników.

Dla dobrego PRNiewątpliwym jest, że postawienie na certyfikat SSL pozwala stworzyć dużo lepszy PR dla strony i firmy zarazem aniżeli brak szyfrowania przesyłu danych, o którym internauta wchodzący na serwis od razu jest informowany przez automatycznie wysyłany komunikat. Statystyczny Kowalski prędzej zaufa wiarygodnej witrynie, której posiadacz zatroszczył się o bezpieczeństwo użytkowania niż serwisowi jaki nie jest w żaden sposób chroniony. Szyfrowanie informacji poufnych poprzez SSL sprawdza się bez zarzutów, ponieważ dotychczas nigdy nie odnotowano jeszcze przypadku wkradnięcia się na serwis, jaki byłby opatrzony omawianą formą ochrony Secure Socket Layer.