czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 4055

W gminie powstał Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Czechowicach-Dziedzicach, który powstał w 2006 roku, działał dotychczas w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Z dniem 1 września, decyzją Rady Miejskiej, zmienił swój status i nazwę na Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej.

Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej
W gminie powstał Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ośrodek stał się tym samym samodzielną, publiczną placówką oświatowo-wychowawczą wychowania pozaszkolnego o charakterze specjalistycznym. Nadrzędnym jej celem jest realizacja zadań edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych i prozdrowotnych ściśle związanych z korekcją wad postawy ciała dzieci i młodzieży w naszej gminie.

W dniu 4 października odbyło się w ośrodku zebranie Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia gimnastyczne, na którym dyrektor placówki Marek Pietrzyk przedstawił zebranym założenia organizacyjno-programowe oraz metodyczne. Zebrani z uwagą wysłuchali prelekcji Iwony Baścik na temat wad postawy ciała, korekcji i profilaktyki.

Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej
W gminie powstał Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Obecny na spotkaniu dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek, jako pomysłodawca i realizator idei usamodzielnienia ośrodka - wizytówki naszego miasta, potwierdził dotychczasowe jego osiągnięcia w dziedzinie korekcji wad postawy oraz wysoką pozycję na arenie krajowej. Dyrektor Mirosław Olek podziękował Joannie Pielech za wieloletnie kierowanie ośrodkiem i wypracowanie wysokich standardów w pracy organizacyjno-terapeutycznej.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.