Wiadomości

  • 23 października 2019
  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 9781

Nastolatka wtargnęła pod samochód na ulicy Węglowej

Do zdarzenia doszło w środę, 23 października wczesnym rankiem. Około godziny 6:30 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o potrąceniu osoby w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Potrącenie przy ul. Węglowej - 23.10.2019
Nastolatka wtargnęła pod samochód przy ulicy Węglowej · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Zdarzenie był efektem jednego wielkiego nieporozumienia na linii kierowca - pieszy. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latka stała na chodniku w pobliżu przejścia dla pieszych i słuchała głośno muzyki na słuchawkach. Ulicą Węglową poruszał się kierowca Mercedesa Vito, który zauważył, że jadący z przeciwka samochód nie ma załączonych świateł mijania. Mrugnięcie światłami w celu zwrócenia uwagi zapominalskiemu kierowcy zauważyła także piesza, która źle zinterpretowała całą sytuację. 18-latka weszła wprost pod Mercedesa nie rozglądając się na drogę. Doszło do potrącenia.

Potrącenie na pasach
Nastolatka wtargnęła pod samochód przy ulicy Węglowej · fot. Piotr


Wszystko odbyło się przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Nastolatka trafiła do szpitala, gdzie wykluczono poważne urazy. Policjanci uznali winę pieszej (wtargnięcie na przejście ) i ukarali ją pouczeniem (w świetle prawa jest to forma kary). Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę.

Potrącenie na pasach
Nastolatka wtargnęła pod samochód przy ulicy Węglowej · fot. Piotr

aka, sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.