Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 16614

[FOTO] Ligota i Bronów: Dwa pożary jeden po drugim. Czy to podpalacz?

W poniedziałek, 4 listopada około godziny 21:30 czechowiccy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Czechowickiej w Ligocie. Okazało się, że płonie przyczepa tzw. domek holenderski. W niedługim czasie doszło do kolejnego pożaru w tej okolicy.

Pożar w Ligocie na Czechowickiej - 4.11.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika / Mateusz Bielskie Drogi


Po dojeździe pierwszego zastępu na ulicę Czechowicką w Ligocie, przyczepa była cała objęta ogniem. Strażacy nie mieli pewności czy ktoś nie ucierpiał, ale to później wykluczono. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście minut, a dogaszanie blisko godzinę.

d
Domek holenderski przy ul. Czechowickiej w Ligocie - 5.11.2019 · fot. sid / czecho.pl


W trakcie dogaszania około godziny 22:15 wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru niezidentyfikowanego budynku w rejonie ulicy Zarzecznej w Bronowie. Zgłoszenie było nieprecyzyjne, więc do walki z ogniem zadysponowano wyjątkowo dużą ilość strażaków. Słusznie, ponieważ ogień objął sporych rozmiarów stodołę i zagrażał sąsiedniemu obiektowi (pustostan). Płomienie było widać z sąsiednich wiosek. Działania trwały do późnych godzin nocnych. W środę strażacy dwukrotnie przyjeżdżali dogaszać zarzewia ognia, które pojawiały się w słomie przed budynkiem.

Co było przyczyną pożaru? To jest przedmiotem prowadzonego przez policję śledztwa. Policja wyjaśnia, że uszkodzenie mienia to czyn ścigany na wniosek pokrzywdzonego. Jak na razie do organów ścigania zgłosił się tylko właściciel posesji przy ul. Zarzecznej w Bronowie. Ustalenie dokładnych przyczyn pożaru będzie możliwe po zbadaniu pogorzeliska przez biegłego do spraw pożarnictwa.

Miejsce pożaru przy ul. Zarzecznej w Bronowie - 5.11.2019 · fot. sid / czecho.pl


Okoliczni mieszkańcy są przekonani, że to sprawka podpalacza. Dwa podejrzane pożary w tak krótkim odstępie czasu. Coś mi tu mocno śmierdzi - komentował sprawę jeden ze strażaków. W pobliżu ulicy Zarzecznej, na krótko przed pożarem był widziany podejrzany samochód, a w nim dwóch młodych mężczyzn. Ten wątek także bada policja. Często ogień jest zaprószany niechcący przez bezdomnych, którzy bezprawnie zajmują niezamieszkałe obiekty. Tak mogło być też w tym przypadku.

Pożar w Bronowie - 4.11.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika / Piotr Bielskie Drogi

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.