Wiadomości

  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 1770

Jak prawidłowo spakować odzież do przeprowadzki

Artykuł sponsorowany:

Dla jednych odzież to tylko ubrania, bez szczególnej wartości, dla innych to ulubiony sweter, wartościowa sukienka. Odzież może być unikalna, niepowtarzalna, którą trudno byłoby odkupić, może mieć też wartość sentymentalną jak np. suknia ślubna.

Zanim szybko wrzucimy do worka zawartość swojej garderoby na czas przeprowadzki warto pomyśleć jak sprawnie się spakować, by nasza odzież nie ucierpiała, a nam było wygodnie się rozpakować. Zwykle nie zastanawiasz się nad tym co może spotkać Twoją odzież podczas przeprowadzki, tymczasem sprawa nie jest oczywista. Niechlujne spakowanie rzeczy do kartonów które mogą się otworzyć i rozsypać, worków które łatwo się rozedrą pod ciężarem może spowodować zagubienie odzieży a nawet wstydliwe sytuacje kiedy nasza bielizna się nagle rozsypie po schodach.

Whitegost


Pomocne kartony i pojemniki, najlepsze rozwiązania


Na rynku jest obecnie dostępnych całe mnóstwo pojemników usprawniających pakowanie. Wykorzystują one miejsce w każdym calu, dzięki czemu nawet najmniej poręczne rzeczy jak obuwie czy ubrania sportowe można spakować tak by zajmowały jak najmniej miejsca. Warto wykorzystać pokrowce foliowe, aby odzież się nie zakurzyła, poplamiła i nie zawilgła w czasie przeprowadzki. Co co możemy złożyć warto pochować w kartony i plastikowe pojemniki. Unikać warto worków, które mogą za bardzo zdeformować i pomiąć ubrania. Pakując odzież należy mieć na uwadze dobre zabezpieczenie kartonu lub pojemnika na czas transportu. Bywa że kartony się przerzuca, dlatego też warto je przewiązać i dodatkowo zakleić taśmą pakową. Odpowiednio zabezpieczone nie ulegną przypadkowemu rozpakowaniu lub roztarganiu itp. To także dobra ochrona przed warunkami pogodowymi. Kartony mogą zawilgnąć, jednak specjalne pudełka do transportu można zabezpieczyć dodatkowo folią stretch.

Worki próżniowe do zadań specjalnych


Nie poleca się pakować odzieży codziennej do worków próżniowych, jednak pakowanie pościeli czy też kurtek sezonowych, ubrań rzadko zakładanych jak najbardziej jest sprawdzonym rozwiązaniem. Dzięki odessaniu powietrza z worka rzeczy zajmują o wiele mniej miejsca. Ponadto w workach nie rozwijają się bakterie, pleśnie ani żadne grzyby co chroni nasze ubrania przed zniszczeniem. Dotyczy to zwłaszcza naturalnej skóry, futer, ręczników, obuwia. To rozwiązanie nie tylko na czas przeprowadzki ale również do przechowywania na co dzień, dysponując niewielką przestrzenią w mieszkaniu.


Transport garniturów i sukni


Jeżeli w naszej szafie poza dresem i jeansami znajdują się także balowe suknie, czy odświętne garnitury warto pomyśleć o profesjonalnym transporcie dla nich, zamiast zapakowaniu ich do kartonu co wiąże się z pomięciem i możliwym zniszczeniem. Halki na kole, biżuteryjne zdobienia, tiule i falbanki łatwo jest zniszczyć, pobrudzić w czasie transportu. Przewożąc je w pudłach o wiele łatwiej jest zabezpieczyć ten rodzaj odzieży przed uszkodzeniem. Tyczy się to również garniturów, które można zapakować bez ściągania z wieszaków. Zajmują wówczas więcej przestrzeni, ale za to mamy pewność, iż nic się im nie stanie.

Pomysły na pakowanie odzieży przygotowała firma Beskid-Przeprowadzki - transport krajowy oraz międzynarodowy ze specjalnością przeprowadzki.