Wiadomości

  • 18 listopada 2019
  • wyświetleń: 7046

VIII Powiatowy Konkurs Upowszechniania Pierwszej Pomocy

Upowszechnianie wiedzy na temat pierwszej pomocy medycznej oraz poprawa umiejętności praktycznych w tym zakresie to cele VIII powiatowego konkursu udzielania pierwszej pomocy. W konkursie uczestniczyło 200 dzieci i młodzieży z 21 szkół powiatu bielskiego.

VIII Powiatowy Konkurs Upowszechniania Pierwszej Pomocy - 11.2019 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Finał konkursu otworzyła członek zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska, która zwróciła uwagę na fakt, że udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Pogratulowała jednocześnie organizatorom czyli Wydziałowi Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku - Białej na czele z naczelnikiem Lucyną Majewską za podjęcie tak ważnego tematu.

Konkurs składał się z trzech etapów. Do finału (etap trzeci) weszło pięć dwuosobowych drużyn, które wcześniej musiały się zmierzyć z trzema zadaniami praktycznymi. Laureatami Konkursu zostali: I miejsce -Adrianna Tracz i Nadia Czyż uczennice Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach, II miejsce - Joanna Bazan i Zuzanna Goraj uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Czańcu, III miejsce - Mateusz Zątek i Miłosz Kozieł uczniowie Szkoły Nr 2 w Porąbce. Zwycięzcami "Rundy specjalnej" zostały Maja Krupa - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szczyrku oraz Natalia Gniłka - uczennica Szkoły Podstawowej w Jasienicy. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwała komisja, której przewodniczyła Bożena Korzeniewicz - starsza pielęgniarka i równocześnie Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Epidemiologii w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym.

Nagrody dla laureatów oraz upominki dla pozostałych uczestników wręczyli Helena Byrdy-Przybyła Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej oraz dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego - Wojciech Waligóra. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dodatkowe upominki ufundowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Przewodnicząca Helena Byrdy - Przybyła na zakończenie konkursu wyraziła radość z faktu rosnącego z roku na rok zainteresowania wspomnianym konkursem, który w najmłodszym pokoleniu promuje zachowania, które w momencie zagrożenia niejednokrotnie decydują o naszym życiu.

Jarosław Jesionka

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.