Wiadomości

  • 18 listopada 2019
  • wyświetleń: 3976

Praktyczny i stylowy ogród — wykorzystaj kamienie ozdobne

Materiał partnera:

Już teraz warto zaplanować swoje wiosenne prace w ogrodzie. Zawsze jest przecież coś, co chcemy przenieść, zmienić, poprawić. A jesień i zima są doskonałymi miesiącami, by takie prace spokojnie rozplanować i wiosną przystąpić do ich realizacji.

Praktyczny i stylowy ogród — wykorzystaj kamienie


Już teraz warto zaplanować swoje wiosenne prace w ogrodzie. Zawsze jest przecież coś, co chcemy przenieść, zmienić, poprawić. A jesień i zima są doskonałymi miesiącami, by takie prace spokojnie rozplanować i wiosną przystąpić do ich realizacji.

Kamienie ozdobneKamienie ozdobne to idealny materiał do ozdoby ogrodu. Mogą pełnić funkcję typowo dekoracyjną lub zostać wykorzystane jako stylowe ścieżki ogrodowe. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kamieni wybierzemy.

Wszystkie jednak charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Raz kupione będą nam służyć przez długie lata. Za kamieniami ozdobnymi przemawia również ich bezproblemowe utrzymanie - nie trzeba ich czyścić, dzieje się to samo podczas opadów deszczu. W miejscach, gdzie są kamienie, nie powstają kałuże, ponieważ woda swobodnie przez nie przepływa, dostając się do gleby.

Kamienie ozdobne pozwalają nam także na swobodę dekoracji. Nie musimy być przywiązani do jednego układu. Kamienie ozdobne bardzo łatwo przenieść, poprawić, a nawet wymienić na inne. Dzięki tej swobodzie nasz ogród może za każdym razem wyglądać inaczej.

Jakie kamienie ozdobne wybrać?Praktyczny i stylowy ogród — wykorzystaj kamienie


GrysGrys wyróżnia się kształtem. Jest pokruszony na mniej więcej równe kamienie o ostrych krawędziach. Jest to bardzo wydajny materiał, używa się go nawet przy podbudowie kostki granitowej. Jeżeli planujemy taras, na którym nie chcemy kłaść płytek, grys jest doskonałym wyborem pod meble ogrodowe.

Grys może być granitowy szary, biały lub bazaltowy. Różnią się one między sobą nie tylko kolorem, ale także wielkością czy rodzajem użytego kamienia.

ŻwirŻwir ma obły kształt, bez ostrych krawędzi. Bardzo często wykorzystuje się go do budowy ścieżek ogrodowych, a nawet podjazdów. A to wszystko dzięki dużej wydajności, jakości, a także stosunkowo niskiej cenie (w porównaniu z pojazdem wybrukowanym). Żwir również doskonale się prezentuje, nadając ogrodom ciekawego charakteru.

Posiada także różnorodną gamę kolorystyczną jak żwir żółty, czerwony, szary czy biały. Dzięki temu bez problemu wybierzemy idealny dla naszego domu.

Kamienie skalniakoweGłazy skalniakowe to kamienie typowo dekoracyjne. Przy odrobinie wyobraźni, pozwalają na stworzenie niezwykłych kompozycji roślinno-skalnych. Jeżeli planujemy, by w naszym ogrodzie znalazł się mały strumyk, spływający po kamieniach, to właśnie skalniaki są do tego idealnie stworzone. Woda pięknie się na nich prezentuje, co pozwala uzyskać bardzo satysfakcjonujący efekt.

Ogród zimą?Jeżeli chcemy cieszyć się ogrodem cały rok, warto rozważyć stworzenie tarasu. Taki taras może być szczelnie zamykany zimą i pełnić funkcję zimowego ogrodu. Co prawda, nie stworzymy na nim skalniaczków, ale odpowiednio urządzony pozwoli nam cieszyć się pięknymi zimowymi widokami.

Latem z kolei wystarczy odsunąć przesuwane okna i drzwi, by cieszyć się wygodnym tarasem otoczonym pięknym, letnim ogrodem.

Czym wyłożyć taras?Praktyczny i stylowy ogród — wykorzystaj kamienie


Wspominaliśmy już o żwirze, jednak to płyty tarasowe są optymalnym wyborem. Zapewniają elegancję i komfort korzystania. Płyty tarasowe mają szeroki wybór kształtów i kolorów. Są także odporne na wszystkie warunki atmosferyczne, od mrozów po upały i duże nasłonecznienie.

Więcej informacji o płytach tarasowych i kamieniach ozdobnych znajdą Państwo na stronie hurtowni galanterii betonowej Business Beskid - z oddziałami w Bielsku-Białej oraz Pszczynie.