Wiadomości

  • 19 listopada 2019
  • wyświetleń: 7308

Wizytacja w czechowickiej parafii Wspomożenia Wiernych

Bp Piotr Greger wizytował w dniach 15 i 17 listopada parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Jednym z najważniejszych momentów tego wydarzenia była Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla 59 młodych parafian.

Wizytacja w czechowickiej parafii Wspomożenia Wier
Wizytacja w czechowickiej parafii Wspomożenia Wiernych · fot. ks. Robert Kasprowski / Diecezja Bielsko-Żywiecka


- Przychodzimy dzisiaj z naszymi dziećmi, które wyrosły przed laty, prosząc o chrzest dla nich zobowiązaliśmy się przekazać im dar wiary - mówił do biskupa jeden z rodziców, a inna mama kontynuowała: - Dzisiaj robimy więc swoisty rachunek sumienia - czy mój syn, moja córka jest blisko Chrystusa, czy ich podprowadziliśmy do Niego. To sekret radości albo smutku każdego rodzicielskiego serca.

Biskup spotkał się z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 7. Odwiedził dom sióstr felicjanek, modlił się z chorymi. Rozmawiał także także z Bronisławem Zubrem - 97-letnim parafianinem.

Biskup głosił słowo Boże, sprawował Mszę św., modlił się za zmarłych i poznał przedstawicieli wspólnot działających przy parafii.

aka / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.