Wiadomości

  • 22 listopada 2019
  • wyświetleń: 4355

[ZDJĘCIA] Dzień Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym

21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. W środę z tej okazji w Starostwie Powiatowym starosta bielski Andrzej Płonka, wicestarosta Grzegorz Szetyński, członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska, dyrektor PCPR Katarzyna Olszyna i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Helena Byrdy - Przybyła spotkali się z kierownictwem jednostek pomocy społecznej.

Dzień Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym - 20.11.2019 · fot. A. Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Na ręce kierowników Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz jednostek organizacyjnych prowadzonych przez powiat władze samorządowe powiatu bielskiego na czele ze starostą bielskim Andrzejem Płonką przekazali najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom pracjącym w sferze socjalnej na rzecz osób potrzebujących oraz gratulowali poświecenia, wrażliwości, wyrozumiałości i cierpliwości. Podkreślano, że praca ta wymaga wzajemnego szacunku i wyjątkowej empatii w stosunku do potrzebujących. Dyskutowano także o trudnych sprawach i problemach finansowych dziękując sobie wzajemnie za owocną i solidną współpracę w tak ważnej sferze życia naszych mieszkańców.

Na spotkaniu wskazano także na potrzebę ciągłego samodoskonalenia, udziału w szkoleniach i konferencjach, a członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska przypomniała historię tego dnia ustanowionego na mocy ustawy o pomocy społecznej. W miłej atmosferze dzielono się doświadczeniami, wymieniano poglądy i ustalano kierunki dalszej współpracy na przyszły rok.

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.