Wiadomości

  • 27 listopada 2019
  • wyświetleń: 5704

Finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

21 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej miał miejsce finał ósmej edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

Finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 21.11.2019 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Tematem było "Kształtowanie postaw korzystnych dla zdrowia psychicznego", w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w zakresie Celu operacyjnego 3: "Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa".

Z finalistami spotkali się prezydent Jarosław Klimaszewski, starosta żywiecki Andrzej Kalata, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Barbara Adamska, przewodniczący Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej rad powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Bielska-Białej.

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Jarosław Wieczorek wojewoda śląski, który ufundował również nagrodę dla laureata I miejsca oraz lek. med. Ireneusz Jelonek konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Patronat naukowy nad konkursem objęli prof. dr hab. Jarosław Janicki rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz dr hab. n. med. Rafał Bobiński prof. ATH - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Do etapu regionalnego przystąpiło 12 finalistów - laureatów etapu powiatowego, którzy zmierzyli się z testem podstawowym składającym się z 25 pytań.

Wysoki i wyrównany poziom wiedzy uczestników spowodował, iż laureaci etapu regionalnego zostali wyłonieni dopiero po przeprowadzeniu dwóch dogrywek w postaci testów pisemnych.

Laureatami VIII edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:

miejsce I - Krzysztof Leszczyński z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle

miejsce II - Zofia Teper z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej

miejsce III - Zuzanna Sieroń z VIII Liceum Ogólnokształcącego w ZSMiO im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku - Białej

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym organizowana jest od 2012 roku i skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorami przedsięwzięcia są powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Należy podkreślić, że Olimpiada cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i od pierwszej edycji wzięło w niej udział ponad 4 tys. uczniów.

W imieniu Powiatu Bielskiego gratulacje dla finalistów oraz podziękowania dla organizatora tegorocznego etapu regionalnego Olimpiady, złożyła Barbara Adamska - członek Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.