czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2019
  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2416

Ukazała się kronika organizacji pszczelarskich z lat 1931-2019

Nakładem Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic ukazała się książka autorstwa Erwina Wożniaka pt "Pszczelarze Czechowic-Dziedzic. Kronika organizacji pszczelarskich z lat 1931-2019. Część I.".

Reklama

Autor, Erwin Wożniak, wieloletni kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach i były Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, zabiera nas w krainę pszczół i miodu.

W książce znajdą Państwo informacje o działalności naszych pszczelarzy, zapoznacie się z historią bartnictwa, kalendarzem pszczelarza. Autor przybliża sylwetki znamienitych mieszkańców naszej gminy, którzy parali się pszczelarstwem , m.in. K.Borgieł, K.Bohucki, L.Kurasiewicz, M.Handzlik, J.Wrzoł, etc. Wszystko uzupełnione zdjęciami i dokumentami.

Dla miłośników historii naszego miasta i gminy zapewne cenna pozycja do księgozbioru. Jest to 61 pozycja książkowa wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Książkę można nabyć w siedzibie Izby Regionalnej Czechowic-Dziedzic (ul. Niepodległości 52) oraz w "Księgarni na Lesisku" (ul. Kolejowa). Cena 19,00 zł.

Pszczelarze Czechowic-Dziedzic

Jacek Cwetler

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.