czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2019
  • 27 grudnia 2019
  • wyświetleń: 16442

W Czechowicach-Dziedzicach powstała pierwsza Jadłodzielnia

W Czechowicach-Dziedzicach powstała pierwsza Jadłodzielnia, dzięki której można podzielić się jedzeniem z innymi. Lodówka na żywność stanęła obok wejścia do budynku Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przy ulicy Barabasza 1.

Reklama

Loading...


Powstanie pierwszej w Czechowicach-Dziedzicach Jadłodzielni to inicjatywa obywatelska mieszkańców naszego miasta, którzy zwrócili się w tej sprawie do burmistrza Mariana Błachuta. Lodówkę pozwalającą na bezpieczne przechowywanie żywności przekazali Dorota Bartoszek i Kamil Bartoszek.

Staraniem Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminy Czechowice-Dziedzice, w krótkim czasie wykonana została skrzynia ochronna na lodówkę, zawierająca również półki na żywność niewymagającą przechowywania w warunkach chłodniczych.

Ideą Jadłodzielni - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

- Cieszmy się, że czechowicką Jadłodzielnię udało się uruchomić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Święta to czas, kiedy większość z nas kupuje więcej żywności niż zwykle. Niech to będzie dobry czas, aby tą żywnością podzielić się z potrzebującymi - komentują urzędnicy.

aka, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.