Wiadomości

  • 24 grudnia 2019
  • 25 grudnia 2019
  • wyświetleń: 9244

[ZDJĘCIA] Wigilia Nowej Inicjatywy dla osób potrzebujących

Około 450 mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice - osób samotnych, starszych, chorych, czy też potrzebujących wsparcia z innych powodów, spotkało się na Wigilii zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" oraz Dworek Eureka. Jak zawsze nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.

Wigilia Nowej Inicjatywy dla osób potrzebujących - 23.12.2019 · fot. Nowa Inicjatywa


Wigilia, która obyła się w poniedziałek 23 grudnia, była już piątym takim spotkaniem, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa". Pomysłodawcą spotkań wigilijnych, będących dla wielu naszych mieszkańców jedyną okazją, aby przeżyć Święta Bożego Narodzenia wspólnie i radośnie, śpiewając kolędy i łamiąc się opłatkiem, jest prezes stowarzyszenia, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Dzięki wsparciu Tomasza Kopcia, właściciela Dworku Eureka oraz sponsorów, którzy nieodpłatnie przekazali produkty spożywcze, już piąty rok z rzędu w Czechowicach-Dziedzicach udało się zorganizować spotkanie wigilijne dla kilkuset osób, będące największym tego typu wydarzeniem w powiecie bielskim. Tradycyjne wigilijne potrawy jego uczestnicy zjedli wspólnie z członkami oraz sympatykami Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa", którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.

Na Wigilii nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek oraz znanych świątecznych piosenek, które wykonali wspólnie Burmistrz Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. O oprawę muzyczną zadbali: Sławomir Błachut, Kamil Krzanowski i Łukasz Nowok. Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom - firmom, które przekazały potrzebne produkty żywnościowe.

NI

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.