czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3105

Zanim wsiądziesz za kółko, sprawdź w komisariacie stan trzeźwości

Przed nami noc sylwestrowa. Bez względu na to, czy spędzimy ją na sylwestrowym balu, plenerowej imprezie czy domowej prywatce pamiętajmy, aby - jeśli już się na to decydujemy - rozważnie i z umiarem korzystać z alkoholu. Jeśli nazajutrz planujemy podróż samochodem, zanim wsiądziemy za kierownicę, możemy sprawdzić swój stan trzeźwości w każdej jednostce Policji na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

Nowy, ogólnodostępny alkomat w czechowickim komisariacie - 18.04.2017
Ogólnodostępny alkomat w czechowickim komisariacie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Alkomaty są dostępne w punktach recepcyjnych komendy miejskiej, wszystkich komisariatów na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Biesku-Białej przy ul. Zwierzynieckiej. Przy użyciu tych urządzeń interesanci mogą samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności ich obsługi przez policjantów. Wystarczy użyć ustnika znajdującego się przy alkomacie, aby po chwili otrzymać wynik badania trzeźwości w formie komunikatu na wyświetlaczu oraz przyjaznego piktogramu.

- Zachęcamy kierowców do korzystania z tych urządzeń. Nie warto ryzykować. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo drogowe, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Niesie ono także dotkliwe skutki społeczne dla sprawców oraz ich rodzin. Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu - informuje policja.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.