czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 stycznia 2020
  • wyświetleń: 8033

Najważniejsze wydarzenia 2019 roku w Czechowicach-Dziedzicach

2019 rok obfitował w ważne dla czechowiczan wydarzenia. Postanowiliśmy przedstawić najistotniejsze z nich.

27. Finał WOŚP w Czechowicach - 13.01.2019 · fot. BM / czecho.pl


Kalendarium najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń 2019 roku otwiera 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem ubiegłorocznej zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach zebrał 108.395,57 zł na ten cel.

dk1
fot. sid / czecho.pl


W lutym głośno było o proteście mieszkańców Osiedla Południe. W trakcie zebrania mieszkańcy osiedla licznie podpisywali protest przeciwko zmianom w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwiają na terenie osiedla budowę obiektów produkcyjno-usługowych.

11 marca Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 150 interwencji w związku z wichurami. Interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew oraz uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Strajk nauczycieli - Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach - 08.04.2019 · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. W Czechowicach-Dziedzicach protest odbywał się we wszystkich szkołach prowadzonych przez gminę. Nie prowadzono zajęć dydaktycznych, jednakże - mimo akcji strajkowej - zgodnie z planem odbyły się egzaminy gimnazjalne.

W ostatnią niedzielę maja odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość ze zdecydowaną przewagą pokonało Koalicję Europejską. Również w gminie Czechowice-Dziedzice zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 7470 głosów, prawie 800 więcej niż Koalicja Europejska. Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia.

Pikieta pod pomnikiem Braterstwa Broni - 17.09.2019 · fot. czecho.pl


5 września Wojewoda Śląski wydał decyzję ws. pomnika poświęconego "polsko-sowieckiemu braterstwu broni". Kontrowersyjny monument musi zniknąć z krajobrazu miasta! Burmistrz oznajmił, że gmina nie skorzysta z możliwości odwołania od tej decyzji i pomnik zostanie rozebrany.

dworzec kolejowy
dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


W tym samym miesiącu spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej remontu dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Dobrą dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic informacją podzielił się wiceminister Grzegorz Puda, który na terenie dworca spotkał się z dziennikarzami. W briefingu prasowym wziął także udział radny Wojciech Leśny.

mandaty


13 października odbyły się kolejne wybory. Tym razem wybieraliśmy naszych reprezentantów do Sejmu i Senatu. W okręgu bielskim 5 mandatów poselskich zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 3 mandaty Koalicja Obywatelska, a jeden mandat Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jednomandatowe wybory do Senatu zwyciężyła Agnieszka Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej.

Modernizacja obiektu MOSiR przy ulicy Legionów - 11.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Pod koniec listopada - zgodnie z planem i w terminie - zakończyła się modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Kompleksowa termomodernizacja obiektu przy ulicy Legionów przeprowadzona została przy znacznym udziale środków zewnętrznych. Inwestycja w docieplenie i modernizację kotłowni MOSiR przyniesie znaczne oszczędności w bieżących kosztach utrzymania budynku.

lpr
fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe


W grudniu dowiedzieliśmy się, że lotnisko w Kaniowie będzie przez najbliższy rok bazą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w województwie śląskim. Właśnie podpisano umowę w tej sprawie między LPR, a Bielskim Parkiem Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.