Wiadomości

  • 8 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7690

Rolety Plisowane - podpowiadamy czy warto się na nie zdecydować?

Materiał partnera:

Urządzanie mieszkania to prawdziwe wyzwanie, kiedy musimy dbać nie tylko o funkcjonalność, ale również spójny wygląd każdego pomieszczenia. Elementem, o którym powinniśmy pamiętać, jest dobranie odpowiedniego systemu okiennego. Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdziemy rolety plisowane. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety Plisowane - podpowiadamy czy warto się na nie zdecydować?


Czym charakteryzują się rolety plisowane?Podczas wykańczania wystroju mieszkania liczą się nie tylko elementy widoczne na pierwszy rzut oka, ale również dodatki. Dzięki nim zyskujemy spójny efekt, a wybrane pomieszczenia otrzymują swój indywidualny charakter. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni wystrój okna. Jednym z elementów zarówno dekoracyjnych, jak i funkcjonalnych, mogą być rolety plisowane. Charakteryzują się one tkaniną podzieloną na wąskie plisy ułożone w harmonijkę. Materiał wykorzystany do ich wykonania jest solidny i odporny na uszkodzenie, a dzięki specjalnej powłoce zapobiega osiadaniu się kurzu. Obsługa rolet plisowanych opiera się na łatwym i intuicyjnym systemie. Regulacja nie wymaga użycia siły. Ponadto możemy zatrzymać tkaninę w dowolnym miejscu okna, kontrolując ilość światła docierającego do wnętrza. Dodatkowym atutem jest ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, co gwarantuje prywatność.

Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu, który został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy miał szansę samodzielnie przymocować roletę w odpowiednim miejscu. Specjalny system mocujący umożliwia umieszczenie rolety bezpośrednie przy tafli szyby. Dzięki temu bez problemu otworzymy okno bez względu na to, w którym miejscu znajduje się tkanina. Stabilność i płynne przesuwanie materiału gwarantują aluminiowe profile oraz uchwyty dopasowane do dłoni. Warto również podkreślić, że rolety Karnix można zamówić na dowolny wymiar. Podczas wyboru rolety powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tkaniny, ponieważ od niej zależy, jakie funkcje będzie pełnił nasz system okienny.

Tkanina a funkcje rolety plisowanejW zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać dzięki roletom plisowanym, powinniśmy wybrać inny materiał. Jeśli chcemy dopasować je do nowoczesnego pomieszczenia, nadając im formę przestrzenną, warto skłonić się ku tkaninie perłowej. Jest ona lekko transparentna, ale jednocześnie zachowuje funkcje ochrony przed intensywnym światłem z zewnątrz. Jednak warto zaznaczyć, że niektóre rolety plisowane posiadają również właściwości termoizolacyjne. Kiedy zależy nam właśnie na nich, warto pomyśleć o wyborze tkaniny metalizowanej. Składa się ona z dodatkowej warstwy aluminiowej, która odbija promienie słońca. Dzięki temu unikniemy nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia w lecie oraz zatrzymamy ciepłe powietrze podczas zimy. W ten sposób zwiększymy komfort użytkowania danego pokoju.

Ostatnim rozwiązaniem, które będzie idealne dla osób pracujących na zmiany czy też rodzin z małymi dziećmi, jest tkanina BLACKOUT. Dzięki niej możemy uzyskać 100% zaciemnienia. Oznacza to, że przy całkowicie zasłoniętej rolecie do wnętrza nie przedostaną się do środka żadne promienie słońca. Taki efekt można uzyskać dzięki jednostronnej warstwie białej gumy. Dodatkowo tkanina BLACKOUT ma funkcję termoizolacyjne. Wszystkie wyżej wspomniane rodzaje rolet plisowanych można znaleźć na stronie producenta Karnix: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

Rolety plisowane do każdego oknaRolety plisowane to rozwiązanie idealne do każdego wnętrza. W sklepach internetowych - takich jak Karnix - możemy znaleźć szeroką gamę kolorów do wyboru. Dzięki temu wybierzemy tkaninę dopasowaną do wnętrz wykonanych w stylu nowoczesnym, boho czy też pokojów dziecięcych. Świetnie sprawdzą się również w kuchni, łazience lub biurze. Warto również zwrócić uwagę na plisy dachowe, które umożliwiają wprowadzenie tego systemu okiennego w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu. Bez wątpienia są to łatwo nagrzewające się miejsca. Dlatego też warto zadbać o ich dodatkową ochronę. Nie musimy się martwić, że plisy dachowe zostaną uszkodzone podczas zamykania i otwierania okna czy też zostaną strącone przez podmuch wiatru. Wszystko to dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, która gwarantuje ich sztywność oraz stabilność. Czy rolety plisowane to odpowiedni wybór? Wiele zależy od naszych preferencji. Jednak bez wątpienia warto o nich pomyśleć.