Wiadomości

  • 9 stycznia 2020
  • 12 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7365

Urząd Miejski ostrzega: podkłady kolejowe są niebezpieczne!

W związku z planowanymi remontami linii kolejowych na terenie naszej gminy, obejmującymi również wymianę podkładów kolejowych, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wydał ostrzeżenie dla mieszkańców przed pozyskiwaniem wszelkich odpadów, w tym podkładów kolejowych.

podkłady kolejowe


- Drewniane podkłady kolejowe są odpadami niebezpiecznymi. Podkłady takie nasączone są kreozotem, który ma charakterystyczny, chemiczny zapach, a co najgorsze, właściwości rakotwórcze. Biorąc powyższe właściwości pod uwagę, podkłady kolejowe powinny być utylizowane w specjalistycznych instalacjach i nie mogą być przekazywane osobom fizycznym - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Wykorzystywanie podkładów - o czym niektórzy mogą nie wiedzieć - w charakterze dekoracyjnym w ogrodach, jak również podejmowanie prób ich spalania, jest surowo zabronione. Podczas ich spalania uwalniają się do powietrza toksyczne węglowodory, które zanieczyszczają również glebę i wody gruntowe.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.