Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 6716

Ziemniaka zastąpi lustrzany Orzeszek:)

Prima aprilis:

Mijały lata, a popularny "Ziemniak" szpeczący plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach trwał w najlepsze. Historia zdawała się nie mieć końca, ale do czasu, kiedy jeden z radnych wrócił ze Stanów Zjednoczonych.

Ziemniaka zastąpi lustrzany Orzeszek:)
W Czechowicach miałby stanąć Orzeszek podobny do tego z Chicago.


Podczas podróży przebywał w Chicago, to stamtąd przywiózł pomysł, aby na miejscu słynnego "Ziemniaka" postawić... "Orzeszka". Propozycja podobno bardzo spodobała się innym radnym i wkrótce ponownie wrócą do debaty na ten temat.

- Udało mi się już namówić kilku kolegów. - zwierzył się w piątkowym wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego" pomysłodawca. - jestem niemal pewien, że zaakceptują mój pomysł, bo sprawa placu jest priorytetowa.

"Orzeszek" czechowicki, podobnie jak pierwowzór z Chicago, miałby być lustrzany i odbijać wszystko, co znajduje się wokół. Obiekt miałby być nie tylko monumentem, ale przede wszystkim centralnym punktem miasta, gdzie spotykaliby się ludzie i spędzali wolny czas. Jeżeli radni zdecydują się na szybką przebudowę placu, to wkrótce zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na wykonanie bryły.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.