czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7699

Dwie nowe karetki pogotowia trafią do Czechowic-Dziedzic

Bielskie Pogotowie Ratunkowe zakupiło dwa nowe ambulanse. Obie karetki trafią do Czechowic-Dziedzic.

pogotowie ratunkowe, karetka
Dwie nowe karetki pogotowia trafią do Czechowic-Dziedzic · fot. czecho.pl


Pod koniec grudnia Bielskie Pogotowie Ratunkowe rozstrzygnęło przetarg na zakup dwóch ambulansów. Obie karetki trafią do Czechowic-Dziedzic.

- Obie karetki to ambulanse z najwyższej półki. Będą posiadać nosze bariatryczne, czyli nosze elektryczne z tonażem do 350 kg pacjenta. Same nosze kosztują 150 tys. złotych. Karetka wraz z całym wyposażeniem kosztuje 410 tys. złotych - mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

pogotowie ratunkowe, karetka
Dwie nowe karetki pogotowia trafią do Czechowic-Dziedzic · fot. czecho.pl


Co ciekawe obie karetki, które trafią do Czechowic-Dziedzic, zastąpią zaledwie 4-letnie ambulanse stacjonujące w czechowickiej stacji pogotowia ratunkowego. Choć pojazdy nie są najstarsze, mają już na licznikach około 400 tys. kilometrów!

Zgodnie z umową karetki powinny zostać dostarczone do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego pod koniec marca. Na drogi powinny wyjechać od 1 kwietnia.

Przetarg wygrała firma firma AMZ-Kutno S.A. z Kutna. Za dwa ambulanse Bielskie Pogotowie Ratunkowe zapłaci 821 tys. złotych. Środki na zakup karetek pochodzą z budżetu Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i powiatu bielskiego.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.