czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3650

Sala gimnastyczna TG "Sokół" przejdzie termomodernizację

Sala gimnastyczna Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Krasińskiego przejdzie termomodernizację.

Budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Czechowicach-Dziedzicach
Sala gimnastyczna Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Remont sali gimnastycznej przy ul. Krasińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, z której korzystają głównie uczniowie L.O. im. M. Skłodowskiej-Curie i podopieczni Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART", będzie polegał przede wszystkim na ociepleniu ścian i dachu. Zmodernizowane zostaną także elementy systemu grzewczego - przewidziana jest modernizacja zbiorników CWU i wymiennikowni.

- Przetarg ogłosimy wkrótce - mówi Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu Bielskiego.

W ramach tej samej inwestycji przewidziana jest termomodernizacja szkoły i internatu Powiatowego Zespołu Placówek - Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach.

W szkole w Buczkowicach zostaną ocieplone ściany i dach, wymienione zostaną drzwi zewnętrzne. W drugim obiekcie pojawi się nowych dach, który także zostanie ocieplony. - Zależało nam przede wszystkim na modernizacji kotłowni, żeby z ogrzewania węglowego przejść na gazowe. Funkcjonująca tam od września zeszłego roku nowa hala sportowa ma już instalację gazową - mówi Dorota Nikiel.

W budynkach w Buczkowicach już od 70-tych lat działała szkoła leśna, a potem szkolne schronisko młodzieżowe. Praktycznie od 2006 r. nie było tam większego remontu.

Na inwestycję pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacunkowy koszt całości, to 900 tys. zł.

ab / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.