czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 2860

Trwają zapisy do Szkoły Rodzenia Centrum Rodzicielstwa z Czechowic

Artykuł sponsorowany:

Szkoła rodzenia to niezwykle ważny element przygotowań do porodu i rodzicielstwa. Ma za zadanie wsparcie przyszłych rodziców podczas oczekiwania na dziecko oraz oswojenie z zupełnie nową rolą życiową i obowiązkami, gdy przyjdzie już ono na świat! 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Czechowicach-Dziedzicach od nowego roku swoją działalność rozpoczęła Szkoła Rodzenia Centrum Rodzicielstwa. Szkoła znajduję się na ul. J. Słowackiego 2 (Galeria Dworzec, piętro pierwsze, obok salonu Bellissima).

Szkoła Rodzenia
Szkoła Rodzenia


Pełen kurs w szkole składa się z pięciu zajęć, każde z nich trwa ok 2-2,5h. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Na spotkaniach przyszła mama wraz z osobą towarzyszącą przygotowuje się do rozwiązania, zdobywa wiedzę na temat fizjologii porodu, połogu oraz opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach po porodzie. Podczas zajęć teoretycznych rozmawiamy między innymi o porodzie, dokumentacji medycznej, połogu, badaniach wykonywanych w czasie ciąży, stanach emocjonalnych, a także o potrzebach noworodka. Poza tym uczymy, jak oddychać w poszczególnych etapach porodu, zapoznajemy z pozycjami wertykalnymi. 

Pracujemy w małych grupach, w których można swobodnie rozmawiać, dyskutować, pytać i dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami.

Szkoła Rodzenia


Co jakiś czas odbywają się pojedyncze warsztaty np. z porodu, czy opieki nad noworodkiem, o czym informacja zawsze pojawi się wcześniej na naszym fanpagu na facebooku. 

W naszej ofercie znajdują się również indywidualne konsultacje i nauka wiązania chust. Zajęcia prowadzone są przez położną, a jednocześnie certyfikowanego doradcę noszenia w chuście. Konsultacja trwa ok. 1-1,5h i kończy się zawiązaniem w chustę dziecka przez jednego z rodziców. Na miejscu istnieje możliwość zakupu chusty!

Współpracujemy z:
  • dietetykiem,
  • fizjoterapeutą uroginekologicznym,
  • fizjoterapeutą dziecięcym oraz psychologiem.
 

Zapraszamy przyszłych rodziców do skorzystania z fachowej pomocy naszych położnych, które pomogą pokonać różnego rodzaju obawy i trudności związane z oczekiwaniem na dziecko. 
Do zobaczenia!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na facebooku: Szkoła Rodzenia Centrum Rodzicielstwa Czechowice-Dziedzice oraz stronę www.szkolarodzeniaczechowice.pl

Aktualnie trwają zapisy na weekendowy kurs. Planowany termin rozpoczęcie to sobota 29.02.2020 - zapisy pod nr tel.: 609 660 804