czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lutego 2020
  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 8343

Będzie kolejny przetarg na wykonanie terenu rekreacyjnego

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach unieważnił postępowanie przetargowe na zagospodarowanie terenu przy ul. Królowej Jadwigi. Powód? Błąd proceduralny czechowickich urzędników.

park
Wizualizacje parku przy ul. Królowej Jadwigi


Zainteresowanie ogłoszonym jeszcze w 2019 roku przetargiem było spore. Swoje oferty złożyło aż 15 firm. Najniższą cenę zaproponował Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "BETONIT" Edward Grygierczyk z Czechowic-Dziedzic, który realizację inwestycji wycenił na 3,74 mln złotych.

Choć najtańsza oferta nie mieściła się w limicie finansowym, który gmina chce przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (3,2 mln zł), przetarg unieważniono z innego powodu - błędu popełnionego przez czechowickich urzędników.

- Powodem unieważnienia postępowania przetargowego, wskazanym zresztą w zawiadomieniu jest fakt, że jedna z piętnastu ofert, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego, nie została przekazana do Wydziału Zamówień Publicznych w terminie otwarcia ofert i w związku z tym nie została odczytana - wyjaśnia Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec.

- Taki błąd proceduralny po stronie zamawiającego obliguje nas do unieważnienia postępowania, którego wynik mógłby zostać w przyszłości podważony - dodaje zastępca burmistrza.

Kolejny przetarg na realizację tego zadnia będzie ogłoszony w pierwszym możliwym terminie, tj. 25.02 br.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.