czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 4566

Firma z Poznania przygotuje projekt przebudowy czechowickiego dworca PKP

Poznańska firma GPVT Pracownia Architektoniczna przygotuje projekt przebudowy dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. O wybraniu najkorzystniejszej oferty w przetargu poinformowała spółka PKP S.A. we wtorek, 3 marca.

Reklama

dworzec kolejowy
dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Zamówienie publiczne obejmowało usługę projektową, wykonanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej oraz okołoprojektowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa dworca kolejowego Czechowice Dziedzice".

W przetargu startowało dziesięć firm. Za najkorzystniejszą ofertę uznano zgłoszenie poznańskiej firmy GPVT, które otrzymało 100 punktów. Przed otwarciem ofert spółka Polskie Koleje Państwowe ogłosiła, że na wykonanie dokumentacji projektowej czechowickiego dworca zamierza przeznaczyć maksymalnie 3,48 mln złotych brutto.

Okazało się, że kwoty zgłoszone przez firmy zainteresowane wykonaniem dokumentacji projektowej są o wiele niższe. Najtańszą ofertę złożyła GPVT Pracownia Architektoniczna S.C. T Białowszewski G. Pacer z Poznania (590 tys. zł). Najwyższą cenę zaproponowała firma MERTum Projekt Marek Myrcik z Katowic (1,95 mln zł).

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpoczęcie robót budowlanych w ramach renowacji czechowickiego dworca planowane jest na luty 2021 roku. Z uwagi na zabytkowy charakter czechowickiego dworca, założony okres robót budowlanych to 24 miesiące dlatego szacuje się, że dworzec po przebudowie będzie gotowy w 2023 roku.

ab, mp / czecho.pl
źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.