czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2020
  • 11 marca 2020
  • wyświetleń: 8071

Starostwo powiatowe wystosowało apel do mieszkańców powiatu bielskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

- Zagrożenie koronawirusem jest realne i duże, ale to nadal jest czas prewencji - mówił dr Jarosław Rutkiewicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omawiano m.in. bieżącą sytuację związaną z zagrożeniem chorobą.

- Rekomenduję, aby w ramach profilaktyki nie podawać sobie rąk na powitanie oraz żeby unikać zgromadzeń, nawet jeśli jest to kilkanaście osób - mówił dr Rutkiewicz. Zdaniem szefa powiatowego Sanepidu, grupy młodzieży szkolnej wracające z wymiany zagranicznej z krajów w których występuje wirus powinny profilaktycznie zostać w domach przez 14 dni.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ale także panującą obecnie grypą starosta Andrzej Płonka apeluje do mieszkańców powiatu bielskiego, aby podczas załatwiania swoich spraw w starostwie, jeśli to możliwe, korzystać z alternatywnych dróg komunikacji: elektronicznej i telefonicznej.

- W starostwie mamy 2 newralgiczne miejsca, które gromadzą więcej ludzi: komunikacja i geodezja. Przypominam, że korzystając z naszej strony internetowej można się umówić na wizytę na konkretną godzinę w tych wydziałach. To spowoduje, że nie będziemy czekali w kolejce do okienka - mówi starosta Płonka.

Warto również sprawdzić, czy naszej sprawy nie załatwimy bez wychodzenia z domu korzystając z tzw. ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej). Aby z niej skorzystać trzeba mieć tzw. Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej. Starosta Andrzej Płonka zachęca także, aby korzystać z drogi elektronicznej i telefonicznej, gdy chcemy uzyskać jakąkolwiek informację w Starostwie Powiatowym.

Przypominamy, że jeżeli ktoś ma podejrzenie że może być zarażony koronawirusem powinien najpierw skontaktować się telefonicznie z najbliższą stacją Sanepidu. W żadnym wypadku nie powinniśmy przychodzić do przychodni zdrowia, czy izby przyjęć szpitala. Możemy w ten sposób zarazić inne osoby. Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej możemy dzwonić do godz. 15:00 pod numer: 33/499-29-22, numer alarmowy 504-022-816 jest czynny przez całą dobę.

Całodobowo działa także linia telefoniczna, uruchomiona przez NFZ- 800-190-590.

mp / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj