Wiadomości

  • 11 marca 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 8530

Czechowicki Urząd Miejski po posiedzeniu sztabu kryzysowego

Dziś przed południem, w związku z rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa, w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Miejscy urzędnicy, pod przewodnictwem burmistrza Mariana Błachuta, omówili aktualną sytuację w mieście. Postanowili oni również wdrożyć konieczne środki profilaktyczne.

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Zmiany czekają petentów, którzy w najbliższym czasie chcieli załatwić swoje sprawy w czechowickim Urzędzie Miejskim. Samorząd apeluje do mieszkańców, by w miarę możliwości do niezbędnego minimum ograniczyli wizyty w budynku UM, dokonywali płatności na rzecz gminy za pośrednictwem bankowości elektronicznej i korzystali z alternatywnych form komunikacji z urzędem - ePUAP, e-mail, telefony. Dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów i biur UM dostępne są na stronie internetowej.

Ponadto w urzędzie wdrożone zostały działania mające na celu ograniczanie rozprzestrzenia się koronawirusa, polegające na regularnej dezynfekcji pomieszczeń specjalistycznymi środkami.

Zgodnie z decyzją premiera od czwartku, 12 marca odwołane zostają wszystkie zajęcia dydaktyczne, we wszystkich placówkach oświatowych (szkoły podstawowe, przedszkola i oddziały przedszkolne), dla których organem założycielskim jest Gmina Czechowice-Dziedzice. Zawieszenie zajęć obowiązuje do piątku, 27 marca. W wyjątkowych przypadkach (brak możliwości zapewnienia opieki), w dniach 12 i 13. marca zostaną uruchomione zajęcia opiekuńcze. Zgodnie z poleceniem wojewody śląskiego, od dnia 12 marca do odwołania, zamknięty zostanie też Żłobek Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Od 13 do 27 marca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podejmie następujące działania:
  • Zaprzestanie dokonywania tradycyjnych odczytów wodomierzy u klientów Spółki. PWiK zwraca się z prośbą o telefoniczne podawanie wskazań wodomierzy.
  • Wstrzymanie dokonywania wymiany wodomierzy u klientów Spółki.
  • Ograniczymy bezpośredni kontakt w ramach funkcjonowania Biura Obsługi Klienta zlokalizowanego przy ulicy Szarych Szeregów 2. Preferować będziemy kontakt drogą telefoniczną bądź mailową
.

Ośrodek Pomocy Społecznej wprowadza następujące zmiany:
  • Placówka wsparcia dziennego - Świetlica Zatoka - zawiesza działalność do dnia 25 marca,
  • Dom Dziennego Pobytu - ogranicza działalność, zaostrza się reżim sanitarny,
  • Klub Integracji Społecznej - zawiesza działalność do 31 marca,
  • zajęcia indywidulane i grupowe prowadzone w ramach projektów "Wsparcie rodzin na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" oraz Powiat bielski - partnerstwo, aktywizacja, integracja. Edycja2" - zostają zawieszone do 30 marca.


W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem i zaleceniami GIS oraz Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi powstrzymania się od organizowania spotkań i zgromadzeń, nie odbędzie się zaplanowana na sobotę 21 marca gala konkursu o tytuł Czechosława 2020.

Zarząd MKS Czechowice-Dziedzice postanowił, że od czwartku, 12 marca, do piątku, 27 marca wszystkie zajęcia sekcji klubu zostają zawieszone. W związku z sytuacją epidemiologiczną zarząd drużyny zabronił swoim zawodnikom udziału w zawodach w tym terminie.

Zamknięte będą też instytucje publiczne w naszym mieście, o czym pisaliśmy tutaj.

Czechowicki PKM, wzorem innych przewoźników z regionu, rozpoczął działania profilaktyczne przeciw koronawirusowi. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przypominamy też, że od piątku, 6 marca wstrzymane zostały odwiedziny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Złota jesień" w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj