czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 21964

Kolejne przypadki koronawirusa. Łącznie 23 chorych na Śląsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

We wtorek, 17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich są m.in. osoby przebywające w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach oraz 1 osoba hospitalizowana w Raciborzu.

Reklama

Wojewódzki szpital specjalistyczny w Tychach, Megrez
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach · fot. Michał Kasperczyk


Stan na godz. 8.50: Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego (2 Tychy, 1 Częstochowa), 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jak poinformowała rzecznik wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska do szpitala w Tychach trafiły dwie kolejne osoby zarażone koronawirusem. Jeden z pacjentów - mężczyzna "w sile wieku" - przebywa w szpitalu, a zaraził się od osoby z koronawirusem w najbliższym otoczeniu. Drugi pacjent trafił do izolacji domowej. To starszy mężczyzna, który po wystąpieniu objawów chorobowych także zgłosił się do szpitala w Tychach. Kilka dni wcześniej przyjechał z Austrii. Lekarze pobrali od niego próbki i skierowali go do domu.

Przed godziną 9.00 Ministerstwo Zdrowia podało, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Stan na godz. 14.00: Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Jak informuje Urząd Wojewódzki, w szpitalu zakaźnym w Raciborzu przebywa mężczyzna w sile wieku który, jak ustaliły służby sanitarne, zakaził się od osoby chorej prawdopodobnie na meczu w Czechach. Stan pacjenta jest dobry. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są w kwarantannie.

W Hiszpanii najpewniej zakaziła się z kolei kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego, która zgłosiła się z bólem gardła, bez temperatury, do lekarza chorób zakaźnych w szpitalu w Chorzowie. Jako że kobieta przebywała już w kwarantannie domowej i postąpiła zgodnie z wytycznymi sanepidu, po przebadaniu pacjentki i pobraniu próbek doktor zdecydował o tym, że mieszkanka może pozostać w domu na czas leczenia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W woj. śląskim są obecnie 23 przypadki koronawirusa.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach:

  • liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 32
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - 2
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 383


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:

  • Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 134
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem - 2
  • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 621


Również oficjalna mapa zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2, na której publikowane są dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, potwierdza 2 przypadki koronawirusa w powiecie bielskim.

oficjalna mapa zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2
Mapa zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 · fot. www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawir

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj