czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 4900

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy

Dzięki obywatelskiej postawie klienta i obsługi jednej ze stacji paliw przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 38-latka z woj. lubelskiego. Ochrona stacji ujęła mężczyznę, kiedy chciał z niej odjechać, skutecznie uniemożliwiając mu ucieczkę, a klient wezwał Policję.

Reklama

policja
fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 18.00. Na stację paliw w przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach podjechało seicento, kierujący zatankował i poszedł zapłacić. Z jego zachowania wynikało, że jest pod silnym działaniem alkoholu. Kiedy obsługa zorientowała się, że chce odjechać, natychmiast podbiegli do samochodu uniemożliwiając mu ucieczkę.

W tym czasie jeden z klientów zawiadomił Policję, a ochrona stacji ujęła go. Na miejsce przyjechali mundurowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, którzy potwierdzili, że kierowca był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec województwa lubelskiego stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie grozi mu teraz do 2 lat za kratami, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.