Wiadomości

  • 28 marca 2020
  • 29 marca 2020
  • wyświetleń: 16548

[WIDEO] Wuefista z czechowickiej szkoły prezentuje ćwiczenia dla dzieci

W czasie epidemii trudno jest utrzymać dzieciaki w miejscu i zorganizować im czas. Z propozycją ćwiczeń i zabaw ruchowych dla najmłodszych do wykonania w domu wyszedł pan Mariusz - nauczyciel WF-u w szkołach w Czechowicach-Dziedzicach oraz Goczałkowicach. Utworzył w serwisie YouTube kanał "Fajny Ruch", a w przygotowanie filmików zaangażował własne dzieci.- Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i podobnie jak inni nauczyciele tego przedmiotu próbuję sprostać prowadzeniu zajęć na odległość. Przeszukując internet, znalazłem kilka filmików do przeprowadzenia zajęć ruchowych w domu, ale nie były to materiały, które przypadły mi do gustu. Postanowiłem spróbować nagrać filmiki na bazie własnych pomysłów z wykorzystaniem przyborów dostępnych w domu. Zaangażowałem moje dzieciaki do realizacji spontanicznego pomysłu. Po publikacji kilku filmików na swoim profilu facebookowym i udostępnieniu przez dziennik elektroniczny uczniom dostałem kilka pochlebnych komentarzy. Zacząłem też otrzymywać zapytania od nauczycieli, czy mogą udostępnić filmiki w swoim zdalnym nauczaniu wychowania fizycznego. Powstał kanał na YouTube o nazwie Fajny Ruch, gdzie systematycznie zamieszczam nowe filmiki. Dla rodziców są tam fajne propozycje zajęć z dziećmi, głównie na bazie zabaw. Zapraszam dzieci w różnym wieku do aktywności w domu - mówi pan Mariusz.

Linki do odcinków z ćwiczeniami i zabawami pana Mariusza:

Link do kanału na YouTube:
https://m.youtube.com/channel/UCc0IBCkX7PX299Z3kMztUbA

Pan Mariusz, oprócz tego, że uczy WF-u, w swojej firmie Bambini Sport prowadzi działalność sportową i animacyjną. Od kilku lat specjalizuje się w prowadzeniu zajęć ogólnorozwojowych ukierunkowanych na piłkę nożną dla najmłodszych. Organizuje też imprezy i obozy sportowe. Posiada specjalizacje instruktorskie z piłki nożnej, narciarstwa zjazdowego, aerobiku, tenisa ziemnego, koszykówki oraz korekcji i kompensacji wad postawy.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj