Wiadomości

  • 26 marca 2020
  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 3421

Wojska Obrony Terytorialnej wspomogą czechowicki OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach nawiązał współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej (WOT) w celu pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach
Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.ops.czechowice-dziedzice.pl


Żołnierze WOT dostarczą żywność z Banku Żywności osobom bezdomnym, przebywającym w czechowickiej noclegowni. Ponadto, przy współpracy z WOT, 164 rodzinom z Gminy Czechowice-Dziedzice, zakwalifikowanym do programu PO PŻ (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa), zostaną dostarczone artykuły spożywcze w formie paczek.

Udzielanie pomocy w ramach PO PŻ to działanie cykliczne. Osoby zakwalifikowane do Programu dotąd odbierały żywność osobiście. W marcu, ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii, termin wydawania żywności został odwołany. Dlatego też, w najbliższych dniach, dzięki współpracy OPS i WOT, artykuły spożywcze zostaną dostarczone bezpośrednio do miejsca zamieszkania osób zakwalifikowanych do tego programu.

Pierwsza wspólna akcja dostarczenia żywności osobom przebywającym w czechowickiej noclegowni zostanie przeprowadzona w poniedziałek 30 marca. Czechowicki OPS będą wspierali żołnierze z 13 Śląskiego Batalionu Obrony Terytorialnej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.