czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3658

Policjanci wspomagani przez WOT kontrolują przestrzeganie prawa

W związku z wprowadzeniem przez administrację rządową kolejnych obostrzeń policjanci wzmagają kontrole na ulicach naszego miasta i powiatu.

Reklama

Policjanci wspomagani przez WOT kontrolują przestrzeganie prawa
Policjanci wspomagani przez WOT kontrolują przestrzeganie prawa · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się oni liczyć z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu.

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Policjanci od początku są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i pozostaną na niej do jej zakończenia. Teraz naszym priorytetem jest kontrola nowego prawa wprowadzonego w celu zwalczania rozprzestrzeniania się zakażeń. Stróże prawa pojawiają się w okolicach galerii handlowych, głównych ciągów pieszych i parków oraz osiedli mieszkalnych. Mundurowi z drogówki kontrolują cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych obostrzeń. Policjanci w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.