czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10034

Z monstrancją pośród mieszkańców czechowickiej parafii

Czas epidemii koronawirusa daje się we znaki również osobom wierzącym - uniemożliwia im ona uczestniczenie choćby w nabożeństwach związanych z Wielkim Tygodniem, który właśnie przeżywamy. Dlatego księża z czechowickiej parafii NMP Wspomożenia Wiernych postanowili wyjechać z Najświętszym Sakramentem na ulice parafii, aby pobłogosławić wiernych i domy.

Reklama

Z monstrancją pośród mieszkańców czechowickiej parafii
Z monstrancją pośród mieszkańców czechowickiej parafii · fot. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych


Do wydarzenia doszło w minioną niedzielę, która w Kościele Katolickim przeżywana była jako Niedziela Męki Pańskiej. Księża chcieli w ten sposób wyjść naprzeciw wiernym, którzy nie mogą się gromadzić w świątyni na liturgii czy innych nabożeństwach.

- Pan Jezus dwa tysiące lat temu chodził po Ziemi Świętej, odwiedzał miasta, wioski, błogosławił, uzdrawiał, pocieszał. W Wielki Czwartek zostawił nam siebie w Najświętszym Sakramencie, abyśmy Go przyjmowali w Komunii św., adorowali, odwiedzali w kościele. Teraz, kiedy nie możecie tego uczynić, On znów wyjdzie do Was, na ulice naszej parafii, aby być z Wami. I chociaż przez chwilę zobaczycie Go w monstrancji przejeżdżającego samochodu, będzie to takie Jego wędrowanie po Dziedzickiej Palestynie - powiedzieli w ogłoszeniach parafialnych pasterze z dziedzickiego kościoła. - Świat się zatrzymał ale Jezus idzie dalej po naszej Dziedzickiej Ziemi - dodali.

Jezus pod postacią chleba eucharystycznego odwiedzi parafian także w Wielką Sobotę od godz. 12.00 - Aby błogosławiąc przede wszystkim Was, pobłogosławił także pokarmy wielkanocne, które będziecie spożywali przy wspólnym stole - podkreślają księża ze "Wspomożenia".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.