czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2637

Będzie nowy defibrylator w Pogotowiu Ratunkowym

Nowy defibrylator trafi do czechowickiej stacji Pogotowia Ratunkowego. Wszystko dzięki darowiźnie firmy Kajima Poland, która przekazała 100 tysięcy złotych na rzecz czechowickiego pogotowia.

Reklama

Firma, będąca generalnym wykonawcą dwóch hal produkcyjno-magazynowych, powstających obecnie w Czechowicach-Dziedzicach, zwróciła się do burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta z pytaniem, w jaki sposób mogłaby wesprzeć lokalną społeczność gminy oraz służbę zdrowia w walce ze skutkami epidemii koronawirusa.

- Wspólnie ustaliliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie przekazanie darowizny na rzecz czechowickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Za przekazane pieniądze zostanie zakupiony nowy Defibrylator LifePack 15 do karetki S05 10 obsługującej teren Czechowic-Dziedzic oraz respirator transportowy do karetki "COVIDowskiej", działającej nie tylko w naszym mieście, ale również na terenie całego powiatu bielskiego. Dziękuję w imieniu całej naszej społeczności! - powiedział burmistrz Marian Blachut.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.