Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5071

Kolejne zakażenia i ozdrowienia z koronawirusa w powiecie bielskim

Kolejne osoby z powiatu bielskiego zostały zarażone koronawirusem - podał w czwartek przed południem Śląski Urząd Wojewódzki. Są też nowe ozdrowienia.

Obecność koronawirusa wykryto w kolejnych próbkach pobranych od 4 mieszkańców powiatu bielskiego. Są to dwie kobiety: młoda i w sile wieku oraz dwóch mężczyzn: młody i w sile wieku. W izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarzy zakaźników przebywać będzie też 3-letnie dziecko z powiatu bielskiego. Zarażenia koronawirusem dotyczą mieszkańców Bielska-Białej, Buczkowic.

Pierwsze zakażenia - aż pięć - zanotowano w Porąbce. Wójt gminy Porąbka, Paweł Zemanek, apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń, wskazówek Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Pamiętajmy o jakże ważnej profilaktyce, dzięki której możemy zapobiec dalszym zakażeniom. Pamiętajmy, że od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich, zależy skuteczność kroków podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się zagrożenia. - powiedział wójt.

Informacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim


Są też kolejne osoby, które wygrały walkę z koronawirusem. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od 43-letniego mieszkańca miejscowości Kozy w powiecie bielskim okazały się ujemne. Mężczyzna może więc opuścić izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj