czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3802

Intensywne działania OPS w związku z epidemią koronawirusa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W związku z wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii, Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach podjął wszelkie możliwe działania w celu zapewnienia pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym i bezdomnym.

Reklama

OPS nawiązał współpracę z harcerzami z Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy pomagają nam w dostarczeniu żywności i gorących posiłków osobom potrzebującym z naszej gminy. W okresie od 14 marca 2020 do 15 kwietnia rozniesionych zostało 198 posiłków, liczba służb zakupowych spożywczych wynosiła 18, a lekarstw- 4.

Ośrodek rozpoczął również współpracę z 13 Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej, która pomaga nam rozwozić żywność z Banku Żywności do bezdomnych przebywających w Noclegowni. Do tej pory rozwieziono tam 115 kg żywności. Rozwożone są również artykuły spożywcze w formie paczek żywnościowych ( o łącznej wadze ok 5 ton) do 164 rodzin objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa, do ich miejsca zamieszkania.

Od 13 marca 2020 Noclegownia czynna jest całodobowo, a osoby korzystające z placówki zostały zobowiązane do przebywania w niej przez 24h. Placówka została wyposażona w maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Ośrodek zakupił 19 paczek żywnościowych dla potrzebujących, z czego 9 zostało dostarczonych do osób przebywających w Noclegowni, 1 paczka dla osoby przebywającej na kwarantannie, natomiast 9 paczek na łączną kwotę 6868 zł ufundował anonimowy darczyńca.

Ponadto Ośrodek Pomocy Społecznej na bieżąco udziela takich świadczeń pieniężnych jak: zasiłki stałe, okresowe i celowe. Pracownicy socjalni telefonicznie przeprowadzają wywiady środowiskowe, a usługi opiekuńcze realizowane są bez zmian w miejscu zamieszkania klientów.

W Dziennym Domu Senior + nieprzerwanie działa kuchnia, gdzie przygotowywane są posiłki dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej, dla osób korzystających z usług opiekuńczych, a dodatkowo na czas stanu epidemii dla innych mieszkańców gminy wymagających tej formy wsparcia.
Dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice uruchomiliśmy telefoniczną pomoc psychologiczną, a wsparciem służy nasz specjalista dostępny pod numerem telefonu 571 460 590.

mp / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj