czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2016

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Przytul drzewo"

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Dotknij drzewa, przytul drzewo". Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej "Zielona ręka", w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób.

Reklama

fundacja arka, drzewo, ręka, dotknij drzewa
Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Przytul drzewo" · fot. Fundacja "Arka"


- Wprowadzony podczas pandemii zakaz wstępu do lasu spotkał się z protestami setek tysięcy osób. Uświadomiliśmy sobie jak ważny jest dla nas kontakt z przyrodą dopiero wtedy, gdy ktoś nas go pozbawił. Dlatego warto docenić to, że znów możemy odwiedzać las - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes "Arki".

Organizacja zaprasza do niewielkiej akcji "Dotknij drzewa, przytul drzewo", która odbywa się na fanpage’u Zielonej Ręki (www.facebook.com/zielonareka/). W komentarzu pod specjalnym postem dodaj swoje zdjęcia z lasu, parku. Dotknij drzewa, przytul drzewo, obejmij, oprzyj się... zrób zdjęcie, i napisz też dlaczego przyroda jest dla ciebie ważna.

20 najciekawszych relacji zostanie nagrodzone koszulkami lub torbami z logo "Zielona ręka".

Las leczy

Pewno nieraz po wycieczce do lasu poczułeś się lepiej, miałeś więcej energii, a nawet wróciłeś z niezwykłym pomysłem. Teraz naukowcy po licznych badaniach potwierdzili, iż las leczy, uczy a nawet poprawia naszą kreatywność. Nasz pobyt w lesie obniża poziom hormonów stresu, poprawia nasz sen, a nawet zwiększa ilość komórek odpowiedzialnych za odporność naszych organizmów. Spacer po lesie wspiera także proces zapamiętywania ważnych dla nas faktów, aż o 20%. A czy nieraz rozwiązałeś ważny dla ciebie problem lub wpadłeś na ciekawy pomysł właśnie w lesie? Nic w tym dziwnego, gdyż nasza kreatywność podczas leśnego spaceru podnosi się o 50%.

W takich krajach jak Japonia, Korea Południowa, Nowa Zelandia wycieczkę do lasu przepisze nam lekarz. W tych krajach, a zaczynają się na nich wzorować także państwa europejskie spacery po lesie uzupełniają tradycyjne metody leczenia sprawiając, iż ludzie szybciej zdrowieją.
Amerykańskie Towarzystwo Medyczne już w 2005 roku stwierdziło, iż "dzieci będą mądrzejsze, zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej zgodne, jeśli damy im możliwość regularnej, swobodnej i niezorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu".

Odwiedzajmy lasy! Sadźmy drzewa! Będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi.
Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

mp / czecho.pl

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.