Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 23851

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gminie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - podał w czwartek po południu bielski Sanepid. W piątek przed południem Śląski Urząd Wojewódzki podał, ze jest to mężczyzna w średnim wieku, który przebywa w izolacji domowej.

Zakażenia koronawirusem potwierdzono u kolejnych mieszkańców powiatu bielskiego - poinformował w czwartek o godzinie 10.00 Śląski Urząd Wojewódzki. W regionie odnotowano też kilka ozdrowień.

Obecność groźnego wirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa Śląskiego, w tym 4 mieszkańców powiatu bielskiego: 7-letniego dziecka, starszego mężczyzny i 2 kobiet: starszej i w średnim wieku.

3 mieszkańców powiatu bielskiego wygrało walkę z koronawirusem: 65-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 59 lat i 37 lat. Wszyscy ci mieszkańcy leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych i u wszystkich pobrane oraz przebadane próbki pod kątem genetycznym nie wykazały już obecności Covid-19.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj