Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2644

Leczenie uzależnień - jak skutecznie leczyć alkoholizm, hazard i narkomanię?

Materiał partnera:

Leczenie uzależnień jest trudne, nawet gdy nałogowiec jest zdeterminowany i chce raz na zawsze rozprawić się ze swoim problemem. Szczególnie skomplikowane jest zwalczanie alkoholizmu, który jest jednym z najczęstszych nałogów wśród Polaków. Jeżeli chcesz przejść skuteczne leczenie z alkoholizmu lub innego uzależnienia, sprawdź, jak działa ośrodek odwykowy.

1. Terapia dla alkoholików - jak wygląda?
2. Jakie uzależnienia leczy ośrodek odwykowy?Ośrodek odwykowy to jedyne miejsce, w którym znajdzie się skuteczną i profesjonalną pomoc w wychodzeniu z nałogu. Dzięki lekarzom, pielęgniarkom, psychologom i terapeutom, ma się możliwość zwalczenia uzależnienia, bez względu na to, jak długo trwało się w piciu i nie tylko. Jak leczyć alkoholizm?

Terapia dla alkoholików - jak wygląda?Alkoholizm to nałóg, który najczęściej dotyka Polaków. Jak leczyć alkoholika, by terapia była skuteczna? Przede wszystkim na początek terapia dla alkoholików skupia się na odtruciu organizmu. Detoks jest procesem bolesnym i trudnym, jednak niezbędnym, by oczyścić organizm z alkoholu. W czasie detoksu u pacjenta mogą pojawić się omamy, drgawki, a także szereg innych dolegliwości ze strony układu nerwowego, pokarmowego itd.

Gdy zakończy się odtrucie alkoholowe, nałogowiec rozpoczyna psychoterapię. W jej trakcie poszukuje się przyczyn, przez które alkoholik sięgał po trunki i uczy się go nowych sposobów radzenia sobie z emocjami. Terapia leczenia uzależnień obejmuje w tym zakresie zarówno spotkania grupowe z innymi alkoholikami, jak i indywidualne sesje z terapeutą. Więcej informacji na ten temat przedstawia Ośrodek Leczenia Uzależnień Tratwa, gdzie prowadzona jest profesjonalna terapia dla alkoholików.

Jakie uzależnienia leczy ośrodek odwykowy?W ośrodku odwykowym leczy się nie tylko alkoholizm, ale również inne uzależnienia, które destrukcyjnie wpływają na całe życie. Leczenie uzależnień od narkotyków jest drugą najczęściej wybieraną terapią dla nałogowców. Narkomani analogicznie do alkoholików przechodzą detoks narkotykowy, a następnie uczęszczają na psychoterapię. Często w ich przypadku odtrucie jest jeszcze boleśniejsze i trudniejsze niż w odtrucie alkoholowe. W ośrodku prowadzone jest również leczenie uzależnienia od hazardu. Hazard prowadzi do bankructwa nie tylko nałogowca, ale i całą jego rodzinę, dlatego szybkie rozpoczęcie terapii jest w tym przypadku szczególnie ważne. W profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień różnego typu znajdzie się specjalistę, który pomoże hazardziście bez względu na sytuację, w której się znalazł.

-----
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa
ul. Beskidzka 8
43-460 Wisła
woj. śląskie
powiat cieszyński
Tel.: +48666030505
https://tratwa.pl/