Wiadomości

 • 26 kwietnia 2020
 • wyświetleń: 8007

Zakażenia koronawirusem w Bielsku, Czechowicach i pow. pszczyńskim

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował w niedzielę, 26 kwietnia o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Jednocześnie już 200 osób uznano za wyleczone. Wśród nich są 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku. O kolejnych przypadkach zakażenia w powiecie pszczyńskim, Bielsku-Białej i gminie Czechowice-Dziedzice poinformował o godzinie 14.00 sanepid.

Stan na godzinę 14.00Tyski Sanepid poinformował po południu Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie o kolejnej zakażonej osobie w powiecie pszczyńskim - to mieszkanka gminy Suszec. Tym samym zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono do tej pory u trzech osób z powiatu - mężczyzny i kobiety z gminy Suszec oraz mieszkańca gminy Pawłowice.

W Tychach w ostatniej dobie nie wykryto nowych zakażeń. Zakażonych jest łącznie 18 osób. Żadna z nich nie jest hospitalizowana. Na kwarantannie pozostaje 60 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 113 osób.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej poinformowała o 2 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, stwierdzonych w ostatniej dobie na terenie miasta i gminy Czechowice-dziedzice. Łącznie zakażonych jest 3 pacjentów z gminy. Wszyscy są hospitalizowani. Kwarantanną objętych pozostaje 13 osób, a nadzorem epidemiologicznym 38 osób.

W Bielsku-Białej wykryto 3 nowe zakażenia. Łącznie zarażonych jest 25 osób. Na kwarantannie pozostaje 57 osób, a 190 pod nadzorem epidemiologicznym. Hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 6 mieszkańców.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:
Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną 143
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem 13
liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym 507
liczba osób pozostających w izolacji domowej 35
Łączna liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni 63
Łączna liczba ozdrowieńców 13
Łączna liczba zgonów 5

Informacja z podziałem na gminy:
psse bielsko 26.04


Aktualna sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Tychach:
PSSE Tychy 26.04


Informacje Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - raport z godziny 17.45:

Koronawirusa w regionie potwierdzono dziś u młodej mieszkanki powiatu pszczyńskiego (to kobieta z gminy Suszec, o której informację podał sanepid o godzinie 14.00), u starszej mieszkanki Czeladzi, starszej mieszkanki Jaworzna, mieszkańca Wisły w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i 3 kobiety: starsze i w średnim wieku), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 5 mieszkańców Katowic (najmłodszy 18, najstarszy 43 lata), 4 mieszkańców Żor (3 młodych i w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic w średnim wieku, nastolatki z powiatu gliwickiego, 6 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 26, najstarszy 47 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Lublińca (wiekowy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkanek Dąbrowy Górniczej (starsza, w sile wieku i 12-latka), starszej mieszkanki Częstochowy, starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 młodych kobiet, wiekowej kobiety i mężczyzny w sile wieku), 3 mieszkańców Żywca (2 kobiet: młodej i w sile wieku oraz młodego mężczyzny), młodej mieszkanki Bierunia.

10 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. To mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (starsza i w średnim wieku), mieszkanka Czeladzi w średnim wieku, mieszkanka Cieszyna w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, mieszkanka Częstochowy w sile wieku oraz młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego. Osoby te leczyły się w izolacji w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych. Starszy mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach - kuracja wdrożona przez specjalistów lekarzy przyniosła efekt i w jego organizmie nie ma już koronawirusa. Podobnie jest w przypadku starszego mieszkańca Mikołowa, który także leczył się w szpitalu.

Stan na godzinę 10.00Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 122 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Zakażone osoby pochodzą z województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Poinformowano o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 11 395/526 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja na Śląsku: 21 nowych przypadków zakażenia i 200 wyleczonych

Obecność Covid-19 wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa:
 • 2 mieszkańców Świętochłowic (starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku),
 • 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku,
 • 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku),
 • starszego mieszkańca Rudy Śląskiej,
 • 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór,
 • 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku),
 • 2 mieszkańców Katowic (młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku),
 • 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (starsza i w sile wieku),
 • mieszkanki Żywca w sile wieku,
 • mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku,
 • 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w średnim wieku)
 • 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i 10-letnie dziecko).


Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika.

Jednocześnie Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że 30 kolejnych osób wygrało walkę z koronawirusem. Jest to: 4 mieszkańców Cieszyna (2 kobiety w średnim wieku i 2 w sile wieku), mieszkanka Bytomia w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu rybnickiego (młoda i starsza), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młoda mieszkanka Katowic, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanka Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkaniec Koziegłów w średnim wieku, mieszkanka Piekar Śl. w sile wieku, młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), młoda mieszkanka Zabrza. Wszyscy mieszkańcy przez ostatnie tygodnie leczyli się w izolacji w swoich domach, pod nadzorem właściwych sanepidów oraz będąc w kontakcie z lekarzem chorób zakaźnych.

W szpitalu zakaźnym w Tychach ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzą: 76-letnia mieszkanka Zawiercia i 91-letni mieszkaniec Bytomia. W szpitalu w Raciborzu hospitalizowana jest 77-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, zaś na oddziale zakaźnym w Chorzowie mieszkaniec Katowic w średnim wieku - kolejne próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazały już obecności groźnego wirusa.

Łącznie mamy w województwie śląskim 200 osób, które wygrały walkę z koronawirusem.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj